• Aktualności

      • Konkurs humanistyczny

      • Wyniki Konkursu Humanistycznego. W konkursie, który odbył się w dniu 2 czerwca udział wzięło 17 uczniów z klas pierwszych. Najwięcej punktów i najlepszą ocenę otrzymała Róża Nowak - kl.1b. II miejsce Joanna Piekarska - kl.1b. III miejsce Kornelia Topczewska - kl.1b. Gratuluję najlepszym, pozostałym uczniom dziekuję za udział i zapraszam do udziału w następnych konkursach.Ewa Żaczek

     • Mikrokosmos
      • Mikrokosmos

      • Miło nam poinformować, że nasi uczniowie z klas plastycznych odnieśli duży sukces w poważnym i prestiżowym konkursie plastycznym rangi wojewódzkiej  MIKROKOSMOS.
       I nagrodę zdobyła Maria Bielecka, II nagroda przypadła Kasi Bryzek.
       III nagrodę otrzymały cztery uczennice: Amelia Bareja, Antonia Montsvitas, Zuzia Sikora i Malwina Szope.
       Wyróżnienia trafiły do Gabrieli Niewiadomskiej, Jagody Pawelec i Mikołaja Kucińskiego. Gratulujemy naszej utalentowanej i pracowitej młodzieży i prosimy Wychowawców o wpisanie osiągnięć na świadectwie szkolnym.
       Pragniemy dodać, że Maria Bielecka w tym roku szkolnym za udział w Wielkim Teście Edukacyjnym - części plastycznej otrzymała I nagrodę w kraju, zaś Malwina Szope zwyciężyła w Wojewódzkim Konkursie na komiks historyczny Bitwa Warszawska 1920.
      • Galeria zdalna

      • Pokazujemy wspaniałe prace naszych uczniów, które powstały w trakcie nauki zdalnej w ramach przygotowań do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego MIKROKOSMOS.

       Tym samym pragniemy zapoczątkować działanie Galerii ZDALNEJ, w której pokazywać będziemy twórczość naszych uczniów z czasu pandemii, kiedy lekcje odbywają się  ONLINE,  co nie przeszkadza w intensywnej pracy artystycznej, kreatywności i fantazji, ale także  w doskonaleniu umiejętności technicznych. Również teraz nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach i zdobywają w nich laury. 

       W czasie normalnych zajęć szkolnych efekty pracy można zobaczyć na bieżąco w hallu, na korytarzach i w pracowniach plastycznych.

       Teraz nasze wystawy będziemy pokazywać na stronie szkoły w naszej Galerii. Zapraszamy

                                                                                                                 Zespół nauczycieli plastyków

        

     • Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
      • Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

      • Szanowni Państwo

       Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej jest wojewódzką, samorządową jednostką organizacyjną, która w ramach powierzonych jej zadań zajmuje się koordynacją rozwoju ekonomii społecznej na Mazowszu. Pełni także rolę rzecznika tego ważnego - ze społecznego punktu widzenia - obszaru, dbając o jego rozwój oraz zapobiegając negatywnym zjawiskom społecznym, w tym - wykluczeniu społecznemu.

       Jednym z naszych priorytetów jest popularyzacja wiedzy o ekonomii solidarnej wśród dzieci i młodzieży szkół ponadpodstawowych, tak aby poszerzać ich horyzonty i kształtować postawy prospołeczne.

       Miło nam poinformować, że ruszyliśmy z nową kampanią społeczną "Ekonomia społeczna nie wyklucza". Przez trzy tygodnie, poczynając od 8 do 28 marca br., na profilu Mazowieckiej Ekonomii Społecznej na FB - głosami przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej działających na Mazowszu, będziemy mówić dlaczego ekonomia społeczna nie wyklucza. Wspierają nas w tym nasi ambasadorzy - znani aktorzy: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki oraz Jowita Budnik.

       Czy byliby Państwo skłonni udostępnić link do naszego spotu reklamowego umieszczonego na profilu Mazowieckiej Ekonomi Społecznej https://www.facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu albo też wstawić go bezpośrednio na swojej stronie internetowej/na profilu Facebook?

        

       Osoby do kontaktu:

       Luiza Burba, e-mail: luiza.burba@mcps.com.pl, tel: 22 376 85 63  wew. 563

       Agnieszka Pajda, e-mail: agnieszka.pajda@mcps.com.pl, tel: 22 376 85 63  wew. 563

       Zachęcamy do odwiedzenia stron:

       http://mcps.com.pl/kategoria/ekonomia-spoleczna

       https://www.facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu

        

       Z poważaniem

        

       Agnieszka PajdaWydział Ekonomii SpołecznejMazowieckie Centrum Polityki Społecznejul. Grzybowska 80/8200-844 Warszawatel. 22 376 85 63http://mcps.com.pl

     • POMOC PSYCHOLOGICZNA
      • POMOC PSYCHOLOGICZNA

      • Zapraszamy do uczestnictwa w 3. edycji GRUPY PSYCHOEDUKACYJNO-ROZWOJOWEJ dla Młodych. Wspólnie pójdziemy drogą rozwoju, poznania siebie i wsparcia w trudnych sytuacjach, które nas spotykają. Będziemy uczyć się doświadczania trudnych emocji i nazywania ich oraz rozpoznawania swoich potrzeb. Zapraszamy do wspierania swjej asertywności, umiejętności budowania relacji, radzenia sobie ze stresem i budowania poczucia własnej wartości.

       Chcesz lepiej poznać siebie? Czujesz się zagubiony, samotny? Twoje zachowania mogą być ryzykowne?Zastanawiasz się czy nadużywasz jakichś substancji bądź zachowań? Brak Ci poczucia wpływu, czy kontroli?Myślisz, że coś jest nie tak?

       Jeśli masz trudności z nawiązywaniem kontaktu, poczucie oddzielenia. Jeśli masz wrażenie, że dużo czasu spędzasz bezproduktywnie, bez sensu, przed ekranem lub monitorem i trudno Ci w kontaktach "oko w oko". Jeśli pijesz sporo alkoholu, palisz marihuanę, zażywasz inne substancje. Jeśli negatywnie odbierasz siebie - myślisz nieciekawe rzeczy na swój temat.Jesteś ze środowiska (rodziny) gdzie nadużywało się alkoholu lub innych substancji.

       JEST TO GRUPA DLA CIEBIE

       Uczestnictwo jest darmowe, spotkania będą się odbywały w trybie cotygodniowym, od marca do grudnia 2021.

       Będziemy mówić o: asertywności i poczuciu osobistej wartości, niezależności, wartościach i przynależności, budowaniu kontaktów i relacji, mechanizmach uzależnienia i współuzależnienia, uczuciach i potrzebach, radzeniu sobie ze stresem.

       Grupa będzie prowadzona w oparciu o zasady Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, wiedzę na temat schematów przystosowawczych, mechanizmów obronnych, uzależnień i współuzależnień.

       Konsultacje odbywają się on line spotkania początkowo także będą się odbywać on line, z czasem, zależnie od obostrzeń, będziemy się spotykać w IPiN przy ul. Sobieskiego 9. 

        

       Instytut Psychiatrii i Neurologii, ul. Sobieskiego 9  

       https://m.facebook.com/MichalKrzesniakPomocPsychologiczna/photos/gm.243483270638302/1367955370230011/?type=3&source=44

       25.03.21, godz. 17.00-20.00

       Moja Autonomia i Przynależność III

        

        

        

        

        

        

        

     • PRETESTING RESEARCH PARTNER WYDAWNICTWA OXFORD UNIVERSITY PRESS Z JĘZ. ANGIELSKIEGO
      • PRETESTING RESEARCH PARTNER WYDAWNICTWA OXFORD UNIVERSITY PRESS Z JĘZ. ANGIELSKIEGO

      • Niezmiernie nam miło poinformować Państwa, iż Nasza Szkoła stała się partnerem Wydawnictwa Oxford University Press jako PRETESTING RESEARCH PARTNER z języka angielskiego.
       Oznacza to, iż Uczniowie Naszej Szkoły będą mogli przystąpić do próbnych egzaminów językowych przeprowadzanych w skali całego świata, sprawdzających i potwierdzających ich umiejętności językowe w 4. obszarach: speaking, listening, writing, use of English od poziomu A1 do C1.
       Aneta Kornet

        
     • Konkurs dla uczniów
      • Konkurs dla uczniów

      • W ramach Dnia Ochrony Danych Osobowych, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych oprócz wielu różnych działań edukacyjnych, ogłasza również  konkurs:
       • Konkurs dla uczniów na najciekawszy poradnik dla uczniów „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych” (termin nadsyłania prac: 15.04.2021 r.)
       Celem organizowanych konkursów jest upowszechnianie wiedzy o ochronie danych osobowych i zachęcenie jego uczestników do głębszego zainteresowania się tematyką ochrony danych osobowych przez uczniów, nauczycieli, a także rodziców. 
       Serdecznie zapraszam do zapoznania się z regulaminem konkursu i udziału w konkursie. 
       Zgłoszenia proszę dokonywać przez wiadomość w Librusie.

       Kinga Łukaszewska - koordynator szkolny
        
        
     • "Careers of the Future: Virtual Reality"
      • "Careers of the Future: Virtual Reality"

      • Ambasada USA zaprasza na "Careers of the Future: Virtual Reality" - spotkanie online z Piotrem Baczyńskim, CEO Immersion
        

       Ambasada USA w Warszawie zaprasza uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych karierą w dziedzinie nowych technologii na cykl spotkań online Careers of the Future z ekspertami pracującymi w zawodach związanymi z VR, sztuczną inteligencją oraz robotyką. Zaproszeni goście opowiedzą o swoich osiągnięciach, wyzwaniach, jak doszli do miejsca w swojej karierze, w którym są dziś.  

         

       Nasza seria startuje 27 stycznia o godz. 18:00Pierwsze spotkanie poświęcone będzie pracy w branży VR. W dzisiejszym świecie możliwości wykorzystania VR nie ograniczają się już tylko do celów rozrywkowych. Technologie VR  wykorzystuje się w wielu dziedzinach, w tym w medycynie, architekturze czy edukacji. Naszym gościem będzie Piotr Baczyński, założyciel firmy Immersion, która tworzy aplikacje mobilne VR i AR. Immersion osiągnęła spektakularny sukces w swojej branży. Projekty Immersion zdobyły nominacje do tak prestiżowych nagród, jak Emmy, Webby i SXSW.  

       Nasz gość opowie o początkach przygody z VR, swoich inspiracjach i wyzwaniach.  

         

       Spotkanie poprowadzi Piotr Wróbel, Kierownik Pracowni Wydarzeń w Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie odbędzie się na platformie Zoom w języku polskim. Zachęcamy do wysyłania pytań do prelegenta przy rejestracji.  

          

       REJESTRACJA: 
       Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/KKmhCrytdFcZP7nK7  

        
       Zgłoszenia przyjmujemy do 26 stycznia. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkim osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia na dzień przed nim.  

          

       Piotr Baczyński, założyciel i CEO Immersion, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach dla biznesu wykorzystujących technologię wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR). Immersion zrealizowała wiele projektów dla polskich i zagranicznych klientów. Współpracowała m.in. z Bayer, Merck, U.S. Department of Veteran Affairs, NASA, Smithsonian Institute oraz Museum of Natural History w Nowym Jorku. Piotr Baczyński był prezesem i współzałożycielem Esencja Studio, agencji interaktywnej tworzącej rozwiązania interaktywne i reklamowe m.in. w projekcie realizowanym we współpracy z Facebookiem.  Autor wielu kampanii marketingowych dla takich klientów jak Microsoft, Polkomtel, Orange, T-Mobile. Kilkakrotnie uplasowany w rankingu „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”, nominowany do nagrody Ambasadora Polskiej Innowacji 2020. Studiował nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładał zastosowania mediów społecznościowych w polityce w Europejskiej Akademii Dyplomacji.  

        

       Piotr Wróbel  

       Od ponad 10 lat pracuje w Centrum Nauki Kopernik, gdzie obecnie jest kierownikiem w Pracowni Wydarzeń. W swojej pracy między innymi zarządza i koordynuje zespoły projektowe, kreuje i organizuje wydarzenia, a od 2020 roku szuka i wdraża rozwiązania, które pozwalają na popularyzację nauki również zdalnie. Z wykształcenia pedagog, animator i menedżer kultury. Ukończył Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowe Studia dla Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej. Jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie od 2017 roku regularnie prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów w ramach programu studiów licencjackich i magisterskich. W pracy naukowej główne obszary jego zainteresowań to animacja kultury, ojcostwo w zmieniającym się środowisku wielkomiejskim, edukacja nieformalna.  

     • "Klasowy quiz halloweenowy"
      • "Klasowy quiz halloweenowy"

      • W październiku nauczyciele języków obcych zogranizowali konkurs dla społeczności szkolnej "Klasowy quiz halloweenowy". Zadaniem uczniów było stworzenie quizu o tematyce celtyckiego święta duchów w języku obcym, w wybranej aplikacji. Zwycięzcy wybrali Quizziz i Wordwall. Dziękujemy autorom za dostarczenie nam rozrywki na jesienne wieczory!

       Oto lista nagrodzonych autorów:

       Paula Rudzka, kl. 4 TOR (zrzuty nr 4,5,6)
       Klaudia Połaska i Laura Przychocka, kl. 2 Lb (zrzut nr 3)
       oraz grupa uczniów z kl. 2 Lc: (zrzut nr 1)

       Zuzanna Gąsiorek
       Eryk Łukowski
       Dawid Fusiara
       Kacper Andrzejewski
       Paulina Lewandowska
       Filip Durjasz
       Weronika Kłapkowska
       Michał Grudkowski
       Dawid Kurzępa
       Kacper Baćko
       Aleksandra Głogowska
       Natalia Kalinowska
       Ada Pękul
     • „EUROPEJSKIE KOMPETENCJE ZAWODOWE DLA MŁODZIEŻY”
      • „EUROPEJSKIE KOMPETENCJE ZAWODOWE DLA MŁODZIEŻY”

      • Z wielką dumą pragniemy podzielić się informacją, iż Nasza Szkoła otrzymała grant Agencji Narodowej FRSE na realizację europejskiego projektu edukacyjnego.

       Jest to Projekt Erasmus+ na r. szk. 2020/2021, p.t.:  

       „EUROPEJSKIE KOMPETENCJE ZAWODOWE DLA MŁODZIEŻY”

       Akcja -  KA102, Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego

       Zespół Szkół nr 31 im. J. Kilińskiego ma zamiar wysłać w 2021 r. na zagraniczne praktyki zawodowe do Budapesztu, na Węgrzech, 20 uczniów z kl. 3TOP oraz 3TOR: w tym 14 techników organizacji reklamy i 6 optyków. 

       Grupa uczniów specjalizacji reklamowej będzie podzielona na dwie grupy, z których jedną przyjmie firma DHL, a drugą studio graficzne Express Nyomda. Przewidujemy preferencyjne warunki dla uczniów o mniejszych szansach społecznych (60% uczestników). 

       Grupie będzie towarzyszyć dwóch nauczycieli.  

       Wkład w powstanie aplikacji włożyli PP. Prof.: Igor Białostocki, Beata Zadrożny oraz Aneta Kornet.


        
     • Olimpiada projektów społecznych Zwolnieni z Teorii
      • Olimpiada projektów społecznych Zwolnieni z Teorii

      • Mamy przyjemność poinformować, że nasza uczennica, Gabriela Fabińska, przeszła do kolejnego etapu olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii. Serdecznie gratulujemy innowacyjnego podejścia do nauczania oraz wspierania uczniów w rozwijaniu kompetencji przyszłości.

        

        
        
        
  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
   • zs31@interia.pl
   • king.lukaszewska@gmail.com
   • 228390041
   • ul. A. Felińskiego 13 01-513 Warszawa
   • zs31@edu.um.warszawa.pl
   • zs31@interia.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych