• Aktualności

     • Wyniki konkursu na kolędę, piosenkę świąteczną
      • Wyniki konkursu na kolędę, piosenkę świąteczną

      • I miejsce klasa 1D1 za wykonanie FELIZ NAVIDAD
       II miejsce 3B GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI
       III miejsce 3A JINGLE BELLS ROCK
       Wyróżnienie przyznano klasie 3TR za PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI
       oraz klasie 2A za LET IT SNOW.

       Dziękujemy klasom za wspólne kolędowanie.
       Agnieszka Meksuła oraz Samorząd Uczniowski
     • W trosce o czyste powietrze
      • W trosce o czyste powietrze

      • Niezmiernie  miło nam poinformować, że praca uczennicy 2A- Weroniki Tuszyńskiej „Paląc śmieci trujesz powietrze” znalazła się wśród 9 najlepszych plakatów nadesłanych do konkursu Wojewody Mazowieckiego „W trosce o czyste powietrze”. 

       Jednocześnie w imieniu Pana Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego mamy zaszczyt poinformować, że praca ta zostanie opublikowana na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz w mediach społecznościowych. Praca ta zostanie także wydrukowana w formacie: 150x200 cm i zaprezentowana mieszkańcom Warszawy w formie wystawy zewnętrznej w arkadach budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy placu Bankowym 3/5.

     • Recenzja „Korsarz”
      • Recenzja „Korsarz”

      • Amelia Krysik klasa 2d

        

        

       30.09.2021 r.

        

        

       Recenzja „Korsarz”

        

            Kiedy przeszłam przez drzwi Wielkiego Teatru w celu obejrzenia spektaklu „Korsarz” nie mogłam złapać oddechu, samo miejsce jest sztuką, która jest tak piękna, że trudno było oderwać wzrok.

            Gdy weszliśmy do sali im. S. Moniuszki znowu złapał mnie mocnymi ramionami zachwyt, czułam się zaszczycona, że w takim teatrze mogłam przebywać oraz uczestniczyć w spektaklu. Sala  piękna, czerwona duża kurtyna, ogromna scena. Przed sceną prawdziwa orkiestra, która swoją melodią czarowała każdego gościa tamtego wieczoru. Gdy oglądało się przedstawienie, widać było, że tancerze dużo pracowali nad jego realizacją, że poświęcili jej dużo czasu. Każdy ich ruch był doprecyzowany, płynny i co najważniejsze w tańcu, pokazujący emocje. Tańczyli tak pięknie, że łza kręciła się w oku. Bohaterowie bardzo dobrze się wcielili w swoje role. Główne postacie to para zakochanych, Kondrad – Patryk Walczak, oraz Medora – Yuki Ebihara.

             Scenografia była uboga. Uważam, ze jeżeli by się pojawiła bogata scenografia, przytłoczyłaby niesamowity taniec.

              Orkiestra grała przepięknie przez cały spektakl, przez trzy akty. Gdy muzycy zaczęli grać, moje serce zaczęło szybciej bić z zachwytu, zaczarowali mnie i odpłynęłam w otchłań pięknej sztuki, czym zasłużyli sobie na wielkie brawa na stojąco. Bez orkiestry spektakl byłby niedokończony, pusty, widowni towarzyszyłby niedosyt. Muzyka podkreślała ruchy taneczne, pobudzali u widza emocje, którymi nie da się objąć jednym zdaniem.

              Pojawiały się sceny dramatyczne, zakochani byli w siebie wpatrzeni to były magiczne momenty.

              Spektakl bardzo mi się podobał, jak wróciłam do domu to myślałam nad następnym spektaklem w Wielkim Teatrze. Samo miejsce mnie zachwyciło, lecz jak wysłuchałam orkiestry i obejrzałam balet, skradli moje serce, co jeszcze żadnej sztuce baletowej się nie udało.

               Każdemu polecam. Emocji nie się opisać jednym zdaniem, ponieważ podczas spektaklu, serce buzuje i na końcu wstaje się klaszcząc ze łzami w oczach. Czuję się szczęście, że oczy mogły ujrzeć coś tak pięknego.

        

        

        

        

     • Akcja „Szkoła do hymnu”
      • Akcja „Szkoła do hymnu”

      • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2021 r punktualnie o godz. 11:11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” zarówno na korytarzu szkolnym w obecności pocztów sztandarowych jak i w salach lekcyjnych. 

       Zapraszamy do galerii zdjęć

        

     • HALLOWEENOWE HITY MODOWE
      • HALLOWEENOWE HITY MODOWE

      • 28 października odbył się konkurs "HALLOWEENOWE HITY MODOWE".  zwycięskie klasy to:

       1B1 - 1 miejsce,

       1D2 - 2 miejsce,

       3B - 3 miejsce


        

     • Plener rysunkowy w ZOO
      • Plener rysunkowy w ZOO

      • 20 października, korzystając z cudownej, jesiennej pogody klasa 1B2 była na plenerze rysunkowym w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Powstało wiele ciekawych prac, a niektóre zwierzęta pięknie pozowały.
       Agnieszka Dąbrowska - Woźniak
       Zapraszamy do galerii zdjęć.
     • Girls Go Circular
      • Girls Go Circular

      • BROSZURA_GGC.pdf

       Girls Go Circular
        to finansowany przez UE międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest wyposażenie dziewcząt w wieku 14-18 lat w całej Europie w umiejętności cyfrowe i przedsiębiorcze poprzez internetowy program edukacyjny dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym. Do projektu zapraszamy również chłopców.

        

       Projekt wpisuje się w podstawę programową kształcenia ogólnego do przedmiotów:

       ·podstawy przedsiębiorczości,

       ·geografia,

       ·informatyka,

       oraz w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022:

       P. 2 Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

       P. 4 Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa. Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.

       P. 5 Wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności – rozwój umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych.

       P. 6 Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

       1.      

       Projekt realizowany jest w formule blended-learning. Zawiera wiele angażujących i rozwijających kompetencje kluczowe zadań dla uczniów, a jego tematykę stanowią globalne problemy ważne dla młodzieży. Jest to świetna okazja do wprowadzenia uczniów w zagadnienia przedsiębiorczości, zrównoważonego rozwoju i technologii cyfrowych. Projekt szczególnie polecamy nauczycielom chcącym realizować w tym roku szkolnym program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo oraz Social Innovation Relay.

        

       Uczennice i uczniowie biorący udział w projekcie mają również możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym Women and Girls in STEM Forum, któremu towarzyszy konkurs filmowy. Na jego zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda.

        

     • Europejski Dzień Języków
      • Europejski Dzień Języków

      • W ramach obchodów DNI JĘZYKÓW OBCYCH  w szkole, klasa (1B1) przeprowadziła dzisiaj (21.09) szkolny quiz wiedzy związany z krajami europejskimi. 


        
      • Wydarzenie literackie w Kilińskim

      • Od 7.09.21 w gablocie na II piętrze znajduje się wystawa ,,Twórczość ukryta"- wiersze Amelii Sławek, uczennicy kl.3LA. Teksty literackie zilustrowane zostały odpowiadającymi treści rysunkami. Nad szatą graficzną wystawy pracowały przyjaciółki młodej poetki, wśród nich Patrycja Popek (kl.3LA)

       Wiersze Amelii są niezwykłe. Cechuje je dojrzałość artystyczna i myślowa. Jako rekomendacja niech posłużą słowa Autorki: ,,Jestem wrażliwa na niesprawiedliwość życia ludzkiego, z którą trudno jest sobie poradzić. Piszę, by wyrazić skrywane uczucia, których nie mogę z siebie wydobyć. Zamiast nich, pojawiają się piękne słowa".

       Jeśli lubisz poezję lub sam tworzysz, ale także, jeśli poezja nigdy nie była Twoją pasją, przyjdź i przeczytaj. Może odkryjesz w sobie potrzebę wyjścia z ukrycia i pokazania innym blasku, który jest w Tobie?

       W imieniu Autorki serdecznie zapraszam,
       Anna Wodzyńska

     • XII edycja programu TDTS
      • XII edycja programu TDTS

      • 1 września po raz 12 nasza szkoła kontynuuje program "Twoje Dane Twoja Sprawa".

       Program „Twoje dane – Twoja sprawa” stwarza nauczycielom i uczniom możliwość realizacji autorskich inicjatyw edukacyjnych poświęconych ochronie danych osobowych. Najlepsze, a zwłaszcza najbardziej innowacyjne, UODO nagradza w konkursach.

       UODO od lat zachęca uczestników programu do podejmowania licznych inicjatyw edukacyjnych poświęconych ochronie danych osobowych. Wiele z takich przedsięwzięć jest realizowanych z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych, który przypada każdego roku 28 stycznia. Jednak w ciągu roku szkolnego okazji do bliższego poznania, zwłaszcza w wymiarze praktycznym, prawa ochrony danych czy prywatności w szkolnych warunkach jest o wiele więcej.

       Jak pokazują doświadczenia z minionych edycji programu, inicjatywy podejmowane przez szkoły, służą społeczności szkolnej na wielu polach.

       Dzięki uczestnictwu w programie dyrektorzy, nauczyciele oraz personel administracyjny poszerzają wiedzę o tym, jak poprawnie przetwarzać dane osobowe, skutecznie przeciwdziałać naruszeniom ochrony danych oraz lepiej identyfikować ryzyka związane z tymi zadaniami w placówce edukacyjnej, które wiążą się z przetwarzaniem danych osobowych.

       Z kolei uczniom program pomaga pozyskiwać wiedzę, a przez to również nabywać umiejętności, które ułatwią im funkcjonowanie nie tylko w społeczności szkolnej, ale także w środowisku lokalnym, a w przyszłości i zawodowym.

       Ponadto wiele ciekawych informacji, np. o RODO, mogą dzięki programowi uzyskać także rodzice, co przyczynia się do podnoszenia ich świadomości na temat realizacji obowiązków szkoły związanych z przetwarzaniem danych osób, których dane dotyczą.

      • Uroczyste pożegnanie Pani Dyrektor

      • Po wielu latach zarządzanie naszą szkołą grono pedagogiczne pożegnało uroczyście Panią Dyrektor Marię Witomską - Rynkowską i powitało nowego Dyrektora Pana Leszka Olszewskiego. Stanowiska wicedyrektorów będą sprawować: Pani Aneta Galicka i Pan Igor Białostocki.

      • Główny Urząd Statystyczny

      • Z okazji nadchodzących wakacji w imieniu Głównego Urzędu Statystycznego składamy życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku oraz wymarzonych podróży wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i młodzieży.

       Po wakacjach zapraszamy do udziału w naszych flagowych projektach edukacyjnych.

       ·       Europejski Konkurs Statystycznyhttps://eks.stat.gov.pl

       ·       Olimpiada Statystycznahttps://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl/Olimpiada/

       Już teraz zapraszamy na stronę https://spis.gov.pl/dla-dzieci-i-mlodziezy/, gdzie znajdują się materiały edukacyjne i pomoce dydaktyczne, które mają na celu przybliżenie najmłodszym ideiNarodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.Planujemy również organizację we wrześniu konkursów dla uczniów i nauczycieli dotyczących NSP 2021.

       Nasze działania są ukierunkowane na trwający do 30 wrześniaNarodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.Zachęcamy serdecznie do propagowania tego przedsięwzięcia wszystkich Nauczycieli i Wychowawców, ponieważ wkładacie ogromny trud w przygotowanie młodzieży do świadomej postawy obywatelskiej. Dajcie przykład i#spiszcie się jak na kadrę pedagogiczną przystało!

       Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w NSP 2021 przy wykorzystaniu najwygodniejszej formy – samospisu online na stroniespis.gov.pl. To tylko kilka minut, a korzyści bezcenne. Dodatkowo każdy, kto spisze się przez Internet, ma szansę wzięcia udziału w Loterii Spisowej. Do wylosowania cenne nagrody, w tym samochód. UWAGA! Loteria trwa tylko do 7 lipca 2021 r.!

       Dziękujemy za dotychczasową pomoc w promocji tego wydarzenia, ważnego dla wszystkich Polaków - bo#LiczySięKażdy, a wszyscy razem #LiczymySięDlaPolski.

        

        

        

      • Konkurs humanistyczny

      • Wyniki Konkursu Humanistycznego. W konkursie, który odbył się w dniu 2 czerwca udział wzięło 17 uczniów z klas pierwszych. Najwięcej punktów i najlepszą ocenę otrzymała Róża Nowak - kl.1b. II miejsce Joanna Piekarska - kl.1b. III miejsce Kornelia Topczewska - kl.1b. Gratuluję najlepszym, pozostałym uczniom dziekuję za udział i zapraszam do udziału w następnych konkursach.Ewa Żaczek

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
   • zs31@interia.pl
   • king.lukaszewska@gmail.com
   • 228390041
   • ul. A. Felińskiego 13 01-513 Warszawa
   • zs31@edu.um.warszawa.pl
   • zs31@interia.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych