• Aktualności

     • Konkurs humanistyczny - biblioteka szkolna
      • Konkurs humanistyczny - biblioteka szkolna

      • Dla uczniów klas pierwszych biblioteka organizuje konkurs, który dotyczyć będzie ogólnej wiedzy z literatury, kultury i języka polskiego. Aby przystąpić do konkursu wystarczy mieć ogólną wiedzę z tych dziedzin. Zatem spróbujcie ją sprawdzić dla własnej ciekawości. Konkurs zaplanowano na 24 maja na szóstej godzinie lekcyjnej. Dokładniejszych informacji na temat konkursu udziela Ewa Żaczek- organizatorka konkursu (biblioteka szkolna)
       Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.   
       Ewa Żaczek
     • Dzień Fair Trade
      • Dzień Fair Trade

      • W piątek 13 maja odbył się w naszej szkole Dzień Fair Trade. 

       Co to jest Sprawiedliwy Handel?

       To partnerstwo handlowe, oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Przyczynia się do zrównoważonego rozwoju przez oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochronę praw marginalizowanych producentów i pracowników najemnych, szczególnie w krajach Południa. 

       Smutne fakty

       1. Pracownik plantacji kawy zarabia 0,5 USD dziennie, czyli około 100 USD rocznie.
       2. Z każdej filiżanki kawy, którą wypijasz w restauracji, producent otrzymuje jedynie 5-25 groszy.
       3. Pracownicy plantacji kawy, herbaty i kakao nie są w stanie utrzymać i wykształcić swoich dzieci ani zapewnić im opieki lekarskiej.

        

       Można inaczej!

       1. Uczciwa cena za produkty
       2. Sprawiedliwe płace i odpowiednie warunki socjalne
       3. Przejrzystość, uczciwość i szacunek w relacjach handlowych

        

       Młodzież naszej szkoły propagowała idee FT podczas zorganizowanego pikniku oraz turnieju Fair Trade Football Chalenge.  Obie imprezy cieszyły się dużym zaangażowaniem, co widać na  zamieszczonych zdjęciach.  Były wypieki, herbata, kawa, a nawet kakao na ciepło Nie zabrakło też ciekawych pomysłów na dekorację stoisk! Duże emocje towarzyszyły podczas turnieju piłki. Dziewczyny! Jesteście super! 

       Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali  się w przygotowanie imprezy

       DLA LUDZI, DLA PLANETY !

        

        

        

        

        

     • Poczet sztandarowy Kilińskiego w Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystościach pogrzebowych śp. Prezydentowej Kaczorowskiej
      • Poczet sztandarowy Kilińskiego w Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystościach pogrzebowych śp. Prezydentowej Kaczorowskiej

      • 22 kwietnia o godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły z kl. 1C wzięli udział wraz z pocztem   sztandarowym w  uroczystościach pogrzebowych zmarłej w Londynie śp. Prezydentowej  Karoliny Kaczorowskiej. Uroczystości rozpoczęły się przed Świątynią Opatrzności Bożej w
       Wilanowie po czym urna z prochami zmarłej została przeniesiona do świątyni gdzie w sobotę po mszy św. złożona zostanie w Panteonie Wielkich Polaków obok męża, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.
     • MISTERIUM PASCHALNE 2022 - WOJNA NA UKRAINIE
      • MISTERIUM PASCHALNE 2022 - WOJNA NA UKRAINIE

      • W ostatnim dniu lekcji przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie nasze szkoły wzięli udział  w spektaklu  pt. "Misterium Paschalne" tradycyjnie już  przygotowywanym przez ich koleżanki i kolegów, który w tym roku poświęcony był dramatowi wojny na Ukrainie.
     • Wyniki konkursu na kolędę, piosenkę świąteczną
      • Wyniki konkursu na kolędę, piosenkę świąteczną

      • I miejsce klasa 1D1 za wykonanie FELIZ NAVIDAD
       II miejsce 3B GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI
       III miejsce 3A JINGLE BELLS ROCK
       Wyróżnienie przyznano klasie 3TR za PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI
       oraz klasie 2A za LET IT SNOW.

       Dziękujemy klasom za wspólne kolędowanie.
       Agnieszka Meksuła oraz Samorząd Uczniowski
     • W trosce o czyste powietrze
      • W trosce o czyste powietrze

      • Niezmiernie  miło nam poinformować, że praca uczennicy 2A- Weroniki Tuszyńskiej „Paląc śmieci trujesz powietrze” znalazła się wśród 9 najlepszych plakatów nadesłanych do konkursu Wojewody Mazowieckiego „W trosce o czyste powietrze”. 

       Jednocześnie w imieniu Pana Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego mamy zaszczyt poinformować, że praca ta zostanie opublikowana na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz w mediach społecznościowych. Praca ta zostanie także wydrukowana w formacie: 150x200 cm i zaprezentowana mieszkańcom Warszawy w formie wystawy zewnętrznej w arkadach budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy placu Bankowym 3/5.

     • Recenzja „Korsarz”
      • Recenzja „Korsarz”

      • Amelia Krysik klasa 2d

        

        

       30.09.2021 r.

        

        

       Recenzja „Korsarz”

        

            Kiedy przeszłam przez drzwi Wielkiego Teatru w celu obejrzenia spektaklu „Korsarz” nie mogłam złapać oddechu, samo miejsce jest sztuką, która jest tak piękna, że trudno było oderwać wzrok.

            Gdy weszliśmy do sali im. S. Moniuszki znowu złapał mnie mocnymi ramionami zachwyt, czułam się zaszczycona, że w takim teatrze mogłam przebywać oraz uczestniczyć w spektaklu. Sala  piękna, czerwona duża kurtyna, ogromna scena. Przed sceną prawdziwa orkiestra, która swoją melodią czarowała każdego gościa tamtego wieczoru. Gdy oglądało się przedstawienie, widać było, że tancerze dużo pracowali nad jego realizacją, że poświęcili jej dużo czasu. Każdy ich ruch był doprecyzowany, płynny i co najważniejsze w tańcu, pokazujący emocje. Tańczyli tak pięknie, że łza kręciła się w oku. Bohaterowie bardzo dobrze się wcielili w swoje role. Główne postacie to para zakochanych, Kondrad – Patryk Walczak, oraz Medora – Yuki Ebihara.

             Scenografia była uboga. Uważam, ze jeżeli by się pojawiła bogata scenografia, przytłoczyłaby niesamowity taniec.

              Orkiestra grała przepięknie przez cały spektakl, przez trzy akty. Gdy muzycy zaczęli grać, moje serce zaczęło szybciej bić z zachwytu, zaczarowali mnie i odpłynęłam w otchłań pięknej sztuki, czym zasłużyli sobie na wielkie brawa na stojąco. Bez orkiestry spektakl byłby niedokończony, pusty, widowni towarzyszyłby niedosyt. Muzyka podkreślała ruchy taneczne, pobudzali u widza emocje, którymi nie da się objąć jednym zdaniem.

              Pojawiały się sceny dramatyczne, zakochani byli w siebie wpatrzeni to były magiczne momenty.

              Spektakl bardzo mi się podobał, jak wróciłam do domu to myślałam nad następnym spektaklem w Wielkim Teatrze. Samo miejsce mnie zachwyciło, lecz jak wysłuchałam orkiestry i obejrzałam balet, skradli moje serce, co jeszcze żadnej sztuce baletowej się nie udało.

               Każdemu polecam. Emocji nie się opisać jednym zdaniem, ponieważ podczas spektaklu, serce buzuje i na końcu wstaje się klaszcząc ze łzami w oczach. Czuję się szczęście, że oczy mogły ujrzeć coś tak pięknego.

        

        

        

        

     • Akcja „Szkoła do hymnu”
      • Akcja „Szkoła do hymnu”

      • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2021 r punktualnie o godz. 11:11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” zarówno na korytarzu szkolnym w obecności pocztów sztandarowych jak i w salach lekcyjnych. 

       Zapraszamy do galerii zdjęć

        

     • HALLOWEENOWE HITY MODOWE
      • HALLOWEENOWE HITY MODOWE

      • 28 października odbył się konkurs "HALLOWEENOWE HITY MODOWE".  zwycięskie klasy to:

       1B1 - 1 miejsce,

       1D2 - 2 miejsce,

       3B - 3 miejsce


        

     • Plener rysunkowy w ZOO
      • Plener rysunkowy w ZOO

      • 20 października, korzystając z cudownej, jesiennej pogody klasa 1B2 była na plenerze rysunkowym w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Powstało wiele ciekawych prac, a niektóre zwierzęta pięknie pozowały.
       Agnieszka Dąbrowska - Woźniak
       Zapraszamy do galerii zdjęć.
     • Girls Go Circular
      • Girls Go Circular

      • BROSZURA_GGC.pdf

       Girls Go Circular
        to finansowany przez UE międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest wyposażenie dziewcząt w wieku 14-18 lat w całej Europie w umiejętności cyfrowe i przedsiębiorcze poprzez internetowy program edukacyjny dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym. Do projektu zapraszamy również chłopców.

        

       Projekt wpisuje się w podstawę programową kształcenia ogólnego do przedmiotów:

       ·podstawy przedsiębiorczości,

       ·geografia,

       ·informatyka,

       oraz w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022:

       P. 2 Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

       P. 4 Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa. Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.

       P. 5 Wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności – rozwój umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych.

       P. 6 Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

       1.      

       Projekt realizowany jest w formule blended-learning. Zawiera wiele angażujących i rozwijających kompetencje kluczowe zadań dla uczniów, a jego tematykę stanowią globalne problemy ważne dla młodzieży. Jest to świetna okazja do wprowadzenia uczniów w zagadnienia przedsiębiorczości, zrównoważonego rozwoju i technologii cyfrowych. Projekt szczególnie polecamy nauczycielom chcącym realizować w tym roku szkolnym program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo oraz Social Innovation Relay.

        

       Uczennice i uczniowie biorący udział w projekcie mają również możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym Women and Girls in STEM Forum, któremu towarzyszy konkurs filmowy. Na jego zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda.

        

     • Europejski Dzień Języków
      • Europejski Dzień Języków

      • W ramach obchodów DNI JĘZYKÓW OBCYCH  w szkole, klasa (1B1) przeprowadziła dzisiaj (21.09) szkolny quiz wiedzy związany z krajami europejskimi. 


        
      • Wydarzenie literackie w Kilińskim

      • Od 7.09.21 w gablocie na II piętrze znajduje się wystawa ,,Twórczość ukryta"- wiersze Amelii Sławek, uczennicy kl.3LA. Teksty literackie zilustrowane zostały odpowiadającymi treści rysunkami. Nad szatą graficzną wystawy pracowały przyjaciółki młodej poetki, wśród nich Patrycja Popek (kl.3LA)

       Wiersze Amelii są niezwykłe. Cechuje je dojrzałość artystyczna i myślowa. Jako rekomendacja niech posłużą słowa Autorki: ,,Jestem wrażliwa na niesprawiedliwość życia ludzkiego, z którą trudno jest sobie poradzić. Piszę, by wyrazić skrywane uczucia, których nie mogę z siebie wydobyć. Zamiast nich, pojawiają się piękne słowa".

       Jeśli lubisz poezję lub sam tworzysz, ale także, jeśli poezja nigdy nie była Twoją pasją, przyjdź i przeczytaj. Może odkryjesz w sobie potrzebę wyjścia z ukrycia i pokazania innym blasku, który jest w Tobie?

       W imieniu Autorki serdecznie zapraszam,
       Anna Wodzyńska

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
   • zs31@interia.pl
   • king.lukaszewska@gmail.com
   • 228390041
   • ul. A. Felińskiego 13 01-513 Warszawa 01-513 Warszawa Poland
   • zs31@edu.um.warszawa.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych