• 22.09.2021
        • W ramach obchodów DNI JĘZYKÓW OBCYCH  w szkole, klasa (1B1) przeprowadziła dzisiaj (21.09) szkolny quiz wiedzy związany z krajami europejskimi.

• Wydarzenie literackie w Kilińskim

• 09.09.2021
        • Od 7.09.21 w gablocie na II piętrze znajduje się wystawa ,,Twórczość ukryta"- wiersze Amelii Sławek, uczennicy kl.3LA. Teksty literackie zilustrowane zostały odpowiadającymi treści rysunkami. Nad szatą graficzną wystawy pracowały przyjaciółki młodej poetki, wśród nich Patrycja Popek (kl.3LA)

Wiersze Amelii są niezwykłe. Cechuje je dojrzałość artystyczna i myślowa. Jako rekomendacja niech posłużą słowa Autorki: ,,Jestem wrażliwa na niesprawiedliwość życia ludzkiego, z którą trudno jest sobie poradzić. Piszę, by wyrazić skrywane uczucia, których nie mogę z siebie wydobyć. Zamiast nich, pojawiają się piękne słowa".

Jeśli lubisz poezję lub sam tworzysz, ale także, jeśli poezja nigdy nie była Twoją pasją, przyjdź i przeczytaj. Może odkryjesz w sobie potrzebę wyjścia z ukrycia i pokazania innym blasku, który jest w Tobie?

W imieniu Autorki serdecznie zapraszam,
          Anna Wodzyńska

• XII edycja programu TDTS

• 03.09.2021
        • 1 września po raz 12 nasza szkoła kontynuuje program "Twoje Dane Twoja Sprawa".

Program „Twoje dane – Twoja sprawa” stwarza nauczycielom i uczniom możliwość realizacji autorskich inicjatyw edukacyjnych poświęconych ochronie danych osobowych. Najlepsze, a zwłaszcza najbardziej innowacyjne, UODO nagradza w konkursach.

UODO od lat zachęca uczestników programu do podejmowania licznych inicjatyw edukacyjnych poświęconych ochronie danych osobowych. Wiele z takich przedsięwzięć jest realizowanych z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych, który przypada każdego roku 28 stycznia. Jednak w ciągu roku szkolnego okazji do bliższego poznania, zwłaszcza w wymiarze praktycznym, prawa ochrony danych czy prywatności w szkolnych warunkach jest o wiele więcej.

Jak pokazują doświadczenia z minionych edycji programu, inicjatywy podejmowane przez szkoły, służą społeczności szkolnej na wielu polach.

Dzięki uczestnictwu w programie dyrektorzy, nauczyciele oraz personel administracyjny poszerzają wiedzę o tym, jak poprawnie przetwarzać dane osobowe, skutecznie przeciwdziałać naruszeniom ochrony danych oraz lepiej identyfikować ryzyka związane z tymi zadaniami w placówce edukacyjnej, które wiążą się z przetwarzaniem danych osobowych.

Z kolei uczniom program pomaga pozyskiwać wiedzę, a przez to również nabywać umiejętności, które ułatwią im funkcjonowanie nie tylko w społeczności szkolnej, ale także w środowisku lokalnym, a w przyszłości i zawodowym.

Ponadto wiele ciekawych informacji, np. o RODO, mogą dzięki programowi uzyskać także rodzice, co przyczynia się do podnoszenia ich świadomości na temat realizacji obowiązków szkoły związanych z przetwarzaniem danych osób, których dane dotyczą.