• Plener rysunkowy w ZOO

• 21.10.2021
        • 20 października, korzystając z cudownej, jesiennej pogody klasa 1B2 była na plenerze rysunkowym w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Powstało wiele ciekawych prac, a niektóre zwierzęta pięknie pozowały.
          Agnieszka Dąbrowska - Woźniak
          Zapraszamy do galerii zdjęć.
      • Słynne postacie

• 05.10.2021
        • 23 września w ramach obchodów Dni Języków Obcych w naszej szkole odbył się konkurs "Słynne postacie". Reprezentaci klas przebrali się za postacie z krajów europejskich i przed jury dokonali krótkiej prezentacji.
          Zapraszamy do galerii zdjęć!
      • Girls Go Circular

• 05.10.2021
        • BROSZURA_GGC.pdf

Girls Go Circular
           to finansowany przez UE międzynarodowy projekt edukacyjny, którego celem jest wyposażenie dziewcząt w wieku 14-18 lat w całej Europie w umiejętności cyfrowe i przedsiębiorcze poprzez internetowy program edukacyjny dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym. Do projektu zapraszamy również chłopców.

Projekt wpisuje się w podstawę programową kształcenia ogólnego do przedmiotów:

·podstawy przedsiębiorczości,

·geografia,

·informatyka,

oraz w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022:

P. 2 Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

P. 4 Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa. Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.

P. 5 Wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności – rozwój umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym uczeniu się dorosłych.

P. 6 Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

1.

Projekt realizowany jest w formule blended-learning. Zawiera wiele angażujących i rozwijających kompetencje kluczowe zadań dla uczniów, a jego tematykę stanowią globalne problemy ważne dla młodzieży. Jest to świetna okazja do wprowadzenia uczniów w zagadnienia przedsiębiorczości, zrównoważonego rozwoju i technologii cyfrowych. Projekt szczególnie polecamy nauczycielom chcącym realizować w tym roku szkolnym program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo oraz Social Innovation Relay.

Uczennice i uczniowie biorący udział w projekcie mają również możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym Women and Girls in STEM Forum, któremu towarzyszy konkurs filmowy. Na jego zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda.