• Międzynarodowy Dzień Tłumacza 2022

• 29.09.2022

• 30 września, w dniu świętego Hieronima, autora pierwszego łacińskiego przekładu Biblii i patrona wszystkich tłumaczy, na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Tłumacza ustanowiony przez Międzynarodową Federację Tłumaczy (MFT).

Bez pracy tłumaczy nie moglibyśmy przeczytać większości ulubionych, ważnych, słynnych książek. Tłumaczki i tłumacze, lepiej niż ktokolwiek inny, dostrzegają różnice i podobieństwa między językami, kulturami, tradycjami i unaoczniają nam, że wielojęzyczność stanowi podstawę światowej kultury i literatury.

Z tej okazji, w naszej Szkole odbyły się warsztaty tłumaczeniowe z P. Adamem Lipszycem, tłumaczem jęz. niemieckiego. Uczniowie z kl. 2A1, 3B i 3C oraz nauczyciele ję. niemieckiego - P. Prof. A.Brodzik i P. Prof. M. Tawrel, mieli okazję się przekonać, jak wiele zawiłości związanych jest z przekładem tekstów literackich. P. A. Lipszyc, oprócz pracy z tekstem F. Kafki, odniósł się do dzieł J. Joyca "Ulysses", B. Schultza, J. D. Salingera "Buszujący w zbożu" i H. Mellvilla "Moby Dick".

Spotkanie zorganizowała P. Prof. A. Kornet

• Uroczystości z okazji 17 września

• 17.09.2022
        • 16 września 2022 wybrani uczniowie naszej szkoły  wzięli udział wraz z pocztem   sztandarowym w  uroczystościach upamiętniających Polaków wywiezionych i zamordowanych w Rosji, które odbyły się pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie.
        • XIII edycja programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

• 07.09.2022
        •

Plansza informacyjna zapowiadająca XIII edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego UODO dla szkół "Twoje dane - Twoja sprawa" z widocznym pośrodku logotypem programu.

Nasza szkoła po raz 13 przystąpiła do programu

Celem programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli poprzez poszerzenie oferty edukacyjnej szkół oraz placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.

Co wydarzy się w nadchodzącej edycji programu UODO dla szkół?

W nowym roku szkolnym 2022/2023 na uczestników czekają:

• konferencje,
          • szkolenia dla nauczycieli,
          • webinaria dla uczniów,
          • bezpłatne materiały tematyczne o ochronie danych osobowych oraz o prywatności, które nauczyciele będą mogli wykorzystać podczas zajęć lekcyjnych czy pozalekcyjnych.

Koordynator szkolny
          Kinga Łukaszewska

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

• 02.09.2022