• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025

• 22.08.2024
        • Drodzy Uczniowie,

Z radością zapraszamy Was na uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2024/2025! Po wakacyjnym odpoczynku pełnym wrażeń i przygód, nadszedł czas, aby powrócić do szkolnych ławek, spotkać się z przyjaciółmi i nauczycielami oraz rozpocząć nową, pełną wyzwań i inspiracji przygodę edukacyjną.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025:

02.09.2024 r. Poniedziałek

godz. 9:00 – klasy I LO, I TM, I BSRA

godz. 10:30 – klasy II LO, II TM, II BSRA

godz. 11:30 – klasy III LO, III TM, III BSRA

godz. 12:30 – klasy IV LO, IV TM, V TM

godz. 15:00 - KKZ złotnik jubiler

Niech nadchodzący rok szkolny przyniesie Wam wiele sukcesów, radości z odkrywania nowych rzeczy oraz motywacji do nauki i rozwoju. Do zobaczenia na uroczystości!

Przypominamy o OBOWIĄZKOWYM STROJU FORMALNYM.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

• Uczniowie z Ukrainy w polskich szkołach. Ważne informacje dla rodziców / Учні з України в польських школах. Важлива інформація для батьків

• 02.08.2024
        • Uwaga! Ważne informacje dla rodziców.

► Od 1 września 2024 r. dzieci uchodźcze z Ukrainy zostaną objęte obowiązkiem edukacji w polskiej szkole, czyli:

• rocznym przygotowaniem przedszkolnym w tzw. zerówce,• obowiązkiem szkolnym w szkole podstawowej,• obowiązkiem nauki w szkołach ponadpodstawowych.

► Wypłata świadczeń 800+ oraz Dobry Start będzie uzależniona od realizacji obowiązku edukacji w polskiej szkole.

► Dzieci z Ukrainy będą miały możliwość dodatkowej, bezpłatnej nauki języka polskiego - minimum 4 godziny w tygodniu.

► Dzieci będą miały możliwość korzystania z pomocy asystenta międzykulturowego.

Wyjątki

► Uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej w Polsce nie będą musieli zdawać egzaminu z języka polskiego na egzaminie ósmoklasisty.

► W roku szkolnym 2024/2025 naukę online w systemie ukraińskim będą mogli kontynuować jedynie uczniowie ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej w Ukrainie, którzy w roku 2025 przystępować będą do ukraińskiej matury.

Więcej informacji na styronie MEN.

Освіта, інтеграція та безпека - це основні цілі змін до закону про допомогу громадянам України. З 1 вересня 2024 року діти біженців з України будуть охоплені обов'язковою річною дошкільною підготовкою, обов'язковою шкільною освітою (тобто обов'язковим відвідуванням 8-річної початкової школи) і обов’язком навчання (післяпочаткові школи) у польській освітній системі - аналогічно як польські школярі. Дистанційно зможуть навчатися лише ті  учні, які у 2024/2025 навчальному році навчаються у випускному класі закладів загальної середньої освіти що функціонують в українській системі освіти.  Сімейна допомога «800+» і «Добрий старт» будуть виплачуватися біженцям з України за умови, що їхня дитина відвідує, так званий, нульовий клас (1-річну дошкільну підготовку), початкову або післяпочаткову школу.

► З 1 вересня 2024 року діти біженців з України будуть охоплені обов’язком навчання в польській школі.

► Обов’язок стосується:

• однорічної дошкільної підготовки у т. зв. «нульовому класі»,• обов’язкової шкільної освіти у початковій школі,• обов’язкового навчання в післяпочатковій школі.

► Виплата допомоги «800+» та «Добрий старт» буде залежати від виконання обов’язку навчання в польській школі.

► Діти з України матимуть можливість додатково безплатно вивчати польську мову - мінімум 4 години на тиждень.

► Діти матимуть можливість користуватися допомогою міжкультурного асистента.

ВИНЯТКИ

► Учні VIII класу початкової школи у Польщі не муситимуть здавати іспит з польської мови на підсумковому іспиті за восьмий клас.

► У 2024/2025 навчальному році продовжувати навчання в онлайн-форматі, тобто дистанційно, зможуть лише учні випускного класу загальноосвітньої школи в Україні, які у 2025 році складатимуть іспити на український атестат про повну загальну середню освіту.

Uczniowie z Ukrainy w polskich szkołach. Ważne informacje dla rodziców / Учні з України в польських школах. Важлива інформація для батьків - Ministerstwo Edukacji Narodowej - Portal Gov.pl (www.gov.pl)