• Standardy ochrony małoletnich

• Standardy Ochrony Małoletnich to zbiór zasad, które regulują kwestie ochrony dzieci przed krzywdzeniem, ustanawiają jasne procedury postępowania w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka oraz stanowią ramy działania dla wszystkich pracowników i osób zaangażowanych w działalność wychowawczą i opiekuńczą.

Dzięki nim środowisko szkolne staje się bezpieczne i przyjazne dla dzieci. Główną zasadą wszystkich działań podejmowanych przez pracowników Zespołu Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie, jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie. Każdy pracownik Placówki traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Niedopuszczalne jest stosowanie przez pracownika wobec dziecka przemocy w jakiejkolwiek formie. Pracownicy Placówki działają w ramach obowiązującego prawa, przepisów wewnętrznych Placówki i swoich kompetencji oraz zgodnie z przyjętymi Standardami Ochrony Małoletnich, zwanych dalej Standardami.

Prawa stanowiące o ochronie dzieci to:

1. Konstytucja RP

2. Konwencja o Prawach Dziecka

3. Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka

4. Ustawa z dnia 9 marca 2023 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz.535

Poniżej zamieszczamy cały dokument obowiązujący w Zespole Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie.

POLITYKA_OCHRONY_DZIECI.pdf