• Zakończenie Festiwalu Filmowego "Upto 21"

• 26.09.2017 09:10
        • Zakończył się 34 Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Dozwolone do 21/Upto 21", którego żoliborska edycja odbywała się w naszej szkole. Młodzieżowe jury, które oglądało projekcje filmowe postanowiło przyznać następującym filmom swoje nagrody:
          1 miejsce: "Cięcie" Tomasza Kurleja (Polska),
          2 miejsce: "Osobno/razem", Mateusza Buławy (Polska),
          3 miejsce: "Ardclinis" Matthew McGuigan (Irlandia),
          oraz wyróżnić:
          - "Labirynt" Anastasii Vodianko (Polska),
          - "Taste of Love" Paula Scheufera (Austria).
          - "Krople na sumieniu" Stanisława Herjana (Polska)

W sobotę 23.09 podczas uroczystej Gali w bielańskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica w obecności Wiceprezydenta M. St. Warszawy Włodzimierza Paszyńskiego i Burmistrza Bielan Tomasza Męciny nagrodzeni twórcy filmów odebrali dyplomy z rąk dzielnicowych młodych jurorów.

W trakcie dwóch dni festiwalu odbyły się również warsztaty animacji filmowej prowadzone przez Panią Anielę Lubowiecką z Wrocławia, w których uczestniczyło 24 uczniów z naszej szkoły.
        • "Dozwolone do 21/Upto 21"

• 20.09.2017 14:49
        • W dniach 21-22 września 2017 r. zapraszamy do naszej szkoły na żoliborską edycję 34 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21/Upto 21". W sali 207 będzie okazja zobaczyć filmy nadesłane z wielu krajów a zrealizowane przez młodych twórców, którzy nie ukończyli jeszcze 21 roku życia. Filmy prezentowane będą w blokach w czwartek i piątek w godzinach 9:00-15:30. Pokazom filmowym towarzyszyć będą warsztaty animacji filmowej poprowadzone przez Anielę Lubowiecką, wrocławską autorkę filmów animowanych, prowadzącą od wielu lat warsztaty filmowe.
        • LEKCJA HISTORII 17.IX.1939

• 20.09.2017 08:12
        • W dniu 18.09.2017 uczniowie klasy  1B reprezentowali naszą szkołę wraz pocztem sztandarowym  w corocznej lekcji historii zorganizowanej przez żoliborską Solidarność Oświatową pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym  na Wschodzie.

• 18.09.2017 08:00
        • W piątek 15 września uczniowie klasy 2c naszej szkoły uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata 2017, sprzątając brzegi Wisły we współpracy z Zarządem Zieleni Urzędu Miasta. W akcji uczestniczyli ambasadorzy akredytowani w Warszawie, wolontariaty pracownicze i uczniowskie. Na jednym ze zdjęć nasi uczniowie po zakończeniu akcji w towarzystwie Miry Stanisławskiej-Meysztowicz  - działaczki ekologicznej która w 1994 roku zainicjowała w Polsce akcję Sprzątania Świata.

• Malarska paleta Mendelejewa

• 08.09.2017 09:22
        • Malarska Paleta Mendelejewa wśród programów nominowanych do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2017.
          Nasz projekt, który realizowany był w 2016 roku w naszej szkole, znalazł się gronie najciekawszych warszawskich projektów edukacji kulturalnej i był prezentowany podczas drugiego etapu konkursu, który odbył się 7 września w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na Mokotowie. Zwycięzców konkursu poznamy podczas Gali Nagrody w październiku.