• Konkurs savoir vivre'u

• 20.11.2017 10:08
        • W dniu  24 listopada odbędzie się ogólnowarszawski Konkurs z savoir vivre'u. Naszą szkołę reprezentować będą uczniowie, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów w konkursie organizowanym przez szkolną bibliotekę:
          Małgorzata Piasecka klasa 2a
          Monika Cyngot klasa 1b
          Marta Olendzka klasa 2TOR
          Karolina Rożniak klasa 2TOP
          Renata Olipra klasa 2TOP
          Życzymy powodzenia!
          Ewa Żaczek
        • Warsztaty działań przestrzennych w Galerii "13" - Pamięci Tadeusza Kantora

• 20.11.2017 08:28
        • W dniach 21.11(wtorek) - 22.11(środa) odbędą się warsztaty artystyczne poświęcone instalacji (environment), czyli tworzeniu przestrzennej formy artystycznej, nawiązującej do twórczości Tadeusza Kantora, twórcy Teatru Cricot 2.

Warsztaty poprowadzi Jarosław Lustych, artysta specjalizujący się w tworzeniu działań przestrzennych, które realizuje w kraju i za granicą. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się o tej formie wypowiedzi artystycznej, powstałej w XX wieku i wybitnych artystach tworzących instalacje, oraz współtworzyć wspólnie instalację w Galerii "13". Zajęcia odbędą się w ramach projektu edukacyjnego "Teatr bez granic" w godzinach 14:00-16:15 i są sfinansowane z środków Biura Edukacji M.St. Warszawy.

• Szlachetna paczka

• 24.11.2017 09:13
        • Serdecznie zapraszam wszystkich do przyłączenia się do tegorocznej ogólnopolskiej akcji, startującej po raz siedemnasty. Społeczność naszej szkoły pomaga już jedenasty rok.
          Uczniowie wybierają z banku rodzin konkretną rodzinę, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Przygotowujemy dla niej świąteczną paczkę. Chcemy również, tak jak w ciągu ostatnich 2 lat objąć akcją rodziny naszych uczniów, szczególnie potrzebujące  takiej pomocy.
          W paczkach znajdą się przede wszystkim produkty żywnościowe i środki higieny. Przyda się każdy produkt, który zechcecie podarować. Po wyborze rodziny - 18.XI. poinformuję też o potrzebach z rodzaju odzieży, wieku dzieci,rozmiarach ubrań itp.  Zbiórka kończy się 8 grudnia- tego dnia odwozimy przygotowane paczki do wyznaczonego magazynu.
          W tym roku zbieramy również drobniaki, a także większe kwoty do skarbonki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na szczególne prezenty dla członków rodziny (w ubiegłym roku kupiliśmy rower stacjonarny dla Adama z porażeniem mózgowym), bądź na brakujące produkty. Za tę zbiórkę odpowiada Natalia Kaźmierska z klasy 1b Marta Olendzka i Alan Mroczkowski z klasy 2 TOR
          Produkty można przynosić do mnie lub: Marty i Moniki Cyngot z 1b oraz Ani i Oli Baliszewskiej z 1TOP.
          Pozdrawiam, jeszcze raz gorąco zachęcając do podzielenia się dobrem w tym świątecznym czasie.
          Ela Jarzombkowska
        • Spotkania z performancem

• 16.11.2017 06:45
        • W ramach zajęć edukacyjnych "Teatr bez granic" zapraszamy na warsztaty artystyczne, które poprowadzi znana artystka malarka i performerka Izabela Chamczyk. W dniach 16 i 17 listopada poprowadzi ona spotkania, których tematem będzie performance - jedna z nowoczesnych form wypowiedzi artystycznej, łączącej światy sztuk plastycznych i teatru. Podczas warsztatów poznać będzie można dokonania artystyczne wybitnych twórców uprawiających performance jak również samemu spróbować takich działań przygotowanych specjalnie dla uczestników przez artystkę. Warsztaty sfinansowane przez Biuro Edukacji M. St. Warszawy odbędą się w czwartek i piątek od godz.14 w Galerii "13" i malej sali gimnastycznej.