• Konkurs humanistyczny

• 26.03.2018 11:11
        • Dnia 10 kwietnia 2018 roku zapraszamy do udziału w konkursie humanistycznym organizowanym przez Panią Ewę Żaczek (szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej).
          Konkurs obejmuje widzę ogólną o literaturze, kulturze i języku polskim.
        • Akcja Żonkile

• 08.03.2018 10:13
        • 19 kwietnia bierzemy udział w akcji Żonkile. Uczniowie będą rozdawać przechodniom żonkile na ulicach Warszawy i informować o rocznicy powstania w getcie.Wcześniej będziemy uczestniczyć w informacyjnym spotkaniu w muzeum Polin.
           Zapraszam zainteresowanych uczniów. Zgłoszenia do 14 marca - E. Jarzombkowska
        • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

• 05.03.2018 08:22

• SZTANDAR KILIŃSKIEGO NA POWĄZKACH NA NARODOWYM DNIU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH Z UDZIAŁEM PREMIERA
          W czwartek 1 marca o godz.12.00 na Powązkach uczestniczyliśmy z pocztami sztandarowymi naszej szkoły w uroczystościach  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na spotkaniu był obecny szef rządu Mateusz Morawiecki, który  złożył kwiaty przy Panteonie - Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych na tzw. Łączce. Podczas uroczystości przy Panteonie Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się w asyście Honorowej Wojska Polskiego, odegrano hymn narodowy, odczytano wiersz Zbigniewa Herberta Przesłanie Pana Cogito, a głos zabrali  m.in. przedstawiciele rodzin żołnierzy podziemia niepodległościowego, w tym Krzysztof Bukowski, syn Edmunda Bukowskiego, żołnierza AK zamordowanego w więzieniu na ul. Rakowieckiej i pogrzebanego na Łączce. Przeczytano też fragmenty wzruszającego listu  pisanego w celi śmierci przez  ppłka Łukasza Cieplińskiego straconego 1 marca 1951 przez  funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa do kilkuletniego syna.
          PS. Po uroczystościach nasze dziewczyny czyli Maja i Julka uścisnęły dzielnie rękę premiera Morawieckiego, który podszedł do zgromadzonych uczestników uroczystości.

W niedzielę 04.03. na godzinę 12.00 wybieramy się również z naszym sztandarem na Powązki n a zaproszenie burmistrza Żoliborza, aby uczcić pamięć rotmistrza Pileckiego.
        • Wielkanocna Akcja Paczka 2018

• 21.02.2018 17:59
        • Przystępujemy do  „Wielkanocnej Akcji Paczka 2018” . Istotą tej akcji  - organizowanej przez Polaków po raz dziewiąty jest wsparcie naszych rodaków, mieszkających na Białorusi w okolicach Grodzieńszczyzny. Akcja organizowana jest przez Fundację „Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom” oraz Ochotnicze Hufce Pracy, ze wsparciem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
          Do 8 marca będziemy zbierać trwałą żywność, środki czystości, pościel, zabawki dla dzieci, książeczki, gry planszowe  ubranka, środki higieny. Uczniowie i pracownicy, którzy zechcą pomóc, proszeni są o przynoszenie darów do  E. Jarzombkowskiej lub Patrycji Rasińskiej z klasy 1a.

Zebrane przez nas dary zostaną przewiezione do magazynu w Aninie, gdzie będą przygotowane paczki. Wolontariusze będą zawozić paczki polskim rodzinom w Wasyliszkach, Sopoćkinie, Indurze, Grodnie, Lidzie, Ostrynie. W  większości odbiorcami będą mieszkające tam osoby samotne, żyjące w bardzo skromnych warunkach, niesłychanie poszkodowane przez los.
          Potrzebna też będzie pomoc rodziców, którzy mogliby zawieźć nasze paczki ok 7-8 marca do Anina. Bardzo proszę rodziców, którzy to czytają o odzew w tej sprawie!

Poszukiwani są również wolontariusze, którzy będą chcieli pojechać z paczkami w dniach 16-18 marca. Wyjazd jest zorganizowany, trzeba jedynie załatwić wizy na Białoruś. Dlatego zgłoszenia na wyjazd tylko do 23 lutego. Może byliby chętni? Dodatkowe informacje u E. Jarzombkowskiej.
        • Wielkanocny wolontariat - Promień Nadziei

• 21.02.2018 17:57
        • Pilnie poszukiwani wolontariusze do pomocy przy zbiórce funduszy na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych z Fundacją „Promień Nadziei”!
          Zbiórka odbywa się w delikatesach Piotr i Paweł przy ul. Koszykowej 63 (niedaleko Placu Konstytucji), oraz w Ursusie przy ul. Składkowskiego. Potrzebni są uczniowie w piątek 23.02. w godz 16.00-19, w sobotę  2 tury - od 10 do 14, oraz 14.30 - 19, w niedzielę również 2 tury od 10 do 14, oraz 14.30 - 19. Prosimy o zgłoszenia zainteresowanych uczniów do p. E. Jarzombkowskiej