• Mobilny Kiermasz Pracy

• 04.06.2018 10:51
        •

Dnia 30 maja 2018 r. w godz. od 10.30 – 14.30 odbył się Mobilny kiermasz Pracy, który jest cyklicznym wydarzeniem w naszej szkole. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Pośredniczki pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery i Punktu Pośrednictwa Pracy w Warszawie przedstawiły młodzieży propozycje zatrudnienia na wakacje. Przekazały ważne dla uczniów informacje dotyczące rynku pracy. Rozdały broszury i materiały informacyjne.

Organizator – szkolny koordynator doradztwa zawodowego

• Plener malarski dla dzieci

• 25.05.2018 10:08
        • Organizujemy plener dla dzieci w Łazienkach Królewskich.

Jak co roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły przeprowadzą w dniu 26 maja w godzinach 12:00-18:00 plener malarski dla dzieci, będący jedną z głównych atrakcji Festiwalu Energii Kulturalnej - imprezy Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.  Festiwal odbywa się w parku łazienkowskim i prezentuje różnorodne formy aktywności artystycznej młodzieży.

Pozdrawiam serdecznie,

Marek Stępień
        • Akcja "Żonkile"

• 07.05.2018 17:02
        • Otrzymaliśmy podziękowania:

Szósta edycja akcji „Żonkile” za nami. W imieniu całego zespołu muzeum serdecznie dziękuję za zaangażowanie zarówno Państwu, jak i Państwa uczennicom i uczniom. W tym roku ponad tysiąc osób z 38 warszawskich szkół rozdawało papierowe kwiaty – to rekordowa liczba! Zbieramy liczne gratulacje za organizację akcji, które należą się także Państwu: nie byłoby tego sukcesu bez Państwa zaangażowania.

Dzięki Państwu cała Warszawa znów zakwitła żonkilami, a warszawiacy mogli dowiedzieć się więcej o powstaniu w getcie warszawskim i uczcić jego bohaterów.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za udział w akcji „Żonkile”.

Z poważaniem,

Dariusz Stola

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Nasza szkolna drużyna z akcji Żonkile. Uczniowie byli bardzo dobrze przyjęci przez mieszkańców i spisali się świetnie!

Rozdaliśmy rekordową liczbę żonkili!

• Wyniki Konkursu Humanistycznego

• 16.04.2018 10:15
        • Najlepiej na pytania odpowiedziały Sylwia Głodowska i Zosia Miliszkiewicz. Gratucje!
          Wszystkim dziękuję za udział w konkursie.
          Ewa Żaczek
        • Żonkile pamięci

• 13.04.2018 12:22
        • Ognisko Artystyczne "Nowolipie" zaprasza uczniów warszawskich szkół w
          wieku od 6 do 20 lat do udziału w konkursie plastycznym pt. „Żonkile pamięci" zorganizowanym z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Na prace czekamy do 19 kwietnia 2018
          Informacje u E. Jarzombkowskiej
          Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie na stronie:
          www.nowolipki.edu.pl/zonkile-pamieci

Kilka słów o konkursie:

W rocznicę powstania w getcie warszawskim pragniemy przywołać pamięć o heroizmie bohaterów tamtych dni. Proponowany przez nas konkurs jest okazją do przypomnienia tragicznych wydarzeń wiosny 1943 roku i próbą wyrażenia naszego współczucia, szacunku i hołdu.

Żonkil jest motywem przewodnim konkursu. Zachęcamy do plastycznych przygód z formą i kolorem, do artystycznych interpretacji zaproponowanego motywu, ale także do obszerniejszych wypowiedzi artystycznych, związanych z tematyką konkursu z uwzględnieniem motywu żonkila. Praca plastyczna może być propozycją na plakat, ilustracją, projektem muralu, kompozycją zmierzającą w kierunku abstrakcji.