• Wyniki konkursu na kolędę, piosenkę świąteczną

• 05.01.2022 09:25
        • I miejsce klasa 1D1 za wykonanie FELIZ NAVIDAD
          II miejsce 3B GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI
          III miejsce 3A JINGLE BELLS ROCK
          Wyróżnienie przyznano klasie 3TR za PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI
          oraz klasie 2A za LET IT SNOW.

Dziękujemy klasom za wspólne kolędowanie.
          Agnieszka Meksuła oraz Samorząd Uczniowski
        • Gra szkolna i Turniej mikołajkowy

• 17.12.2021 07:54
        •

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 1 grudnia 2021r. rozpoczęła się gra szkolna, która potrwa do 31 maja 2022r. Polega ona na rywalizacji czterech drużyn, które zostały utworzone spośród chętnych uczniów naszej szkoły. Każda z drużyn liczy po 40 uczestników, ma lidera w osobie przedstawiciela SU oraz opiekuna - nauczyciela.

• drużyna Julii Wuls – opiekun p. Krzysztof Węglicki
          • drużyna Poli Janiec – opiekun p. Agnieszka Dąbrowska – Woźniak
          • drużyna Mateusza Modzelewskiego – opiekun p. Magdalena Cieślik
          • drużyna Kacpra Królaka – opiekun p. Krzysztof Obrębski

Raz lub dwa razy w miesiącu drużyny otrzymają zadania do wykonania, za które dostaną odpowiednio punkty od 1 do 3. Zespół, który zbierze największą liczbę punktów, otrzyma nagrodę.

Pierwszym zadaniem, z którym zmierzyły się drużyny, był Turniej mikołajkowy w siatkówkę i koszykówkę, który odbył się 6 grudnia 2021r. Drużyny dzielnie walczyły o pierwsze punkty, a zwieńczeniem zabawy był mecz towarzyski Nauczyciele i pracownicy szkoły kontra uczniowie.

Poniżej wyniki oraz fotorelacja:

Siatkówka:

1 miejsce – drużyna Poli ( 3 punkty)

2 miejsce – drużyna Mateusza (2 pkt)

3 miejsce – drużyna Julii (1 pkt)

4 miejsce – drużyna Kacpra (0 pkt)

1 miejsce – drużyna Poli ( 3 punkty)

2 miejsce – drużyna Julii (2 pkt)

3 miejsce – drużyna Mateusza (1 pkt)

4 miejsce – drużyna Kacpra (0 pkt)

• Uwaga finał konkursu z savoir-vivreu!

• 17.01.2022 08:41
        • W dniu 12 stycznia b.r. odbył się finał konkursu z savoir-vivre'u. Udział w nim wzięły:
          Paszkowska Milena kl.1A2
          Ruszczyk Aleksandra kl.1B1
          Matryba Wiktoria kl.1B1
          Lenard Agnieszka kl.1B2
          Najwięcej punktów zdobyła i tym samym uzyskała tytuł "eksperta" od savoir-vivre'u Aleksandra Ruszczyc. Zwyciężczyni gratulujemy pozostałym uczestnikom dziękuję za udział. Ewa Żaczek
        • "W trosce o czyste powietrze"

• 03.12.2021 07:38
        • Niezmiernie  miło nam poinformować, że praca uczennicy 2A- Weroniki Tuszyńskiej „Paląc śmieci trujesz powietrze” znalazła się wśród 9 najlepszych plakatów nadesłanych do konkursu Wojewody Mazowieckiego „W trosce o czyste powietrze”.

Jednocześnie w imieniu Pana Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego mamy zaszczyt poinformować, że praca ta zostanie opublikowana na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz w mediach społecznościowych. Praca ta zostanie także wydrukowana w formacie: 150x200 cm i zaprezentowana mieszkańcom Warszawy w formie wystawy zewnętrznej w arkadach budynku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy placu Bankowym 3/5.

• "Dzień Niepodległości-lekcja historii"

• 16.11.2021 07:14
        • 11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby uczcić to narodowe święto, a jednocześnie uświadomić wszystkim, że zanika wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych uczniowie przygotowali krótki spektakl szkolny pod tytułem "Dzień Niepodległości-lekcja historii".
          Celem przedstawienia było przypomnienie ważnych faktów historycznych jakie miały miejsce w okresie 123-letniej niewoli Państwa Polskiego,  uświadomienie znaczenia takich wartości jak: wolność, niepodległość i suwerenność oraz budzenie szacunku dla ogromnego wysiłku społecznego podejmowanego dla budowy i obrony państwowości polskiej.  Mini scena symbolizowała miejsce po bitwie, zaschnięte liście i tablice z datami rozbiorów: 1772, 1793, 1795. W ławkach zasiedli uczniowie  z bardzo słabą znajomością historii oraz jej znawcy, którzy wraz z ulicznymi gazeciarzami pojawiającymi się z plikiem gazet, żołnierzami i narratorami przywoływali kolejne wydarzenia z naszej historii.
          Widowisko rozpoczęły dźwięki utworu F. Chopina "Preludium e-mol op.28 nr4". Przy ściszonej muzyce przywoływane fakty historyczne przeplatane były recytacjami wierszy: H. Bocheńskiej "Modlitwa o Polskę", J. Lechonia "Rozmowa z aniołem", A. Asnyka "Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" oraz L. Staffa "Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą" oraz pieśniami "Rotą" i "O mój rozmarynie". Przedstawienie zakończyły słowa piosenki "Żeby Polska była Polską":
          "Z głębi dziejów,
          z krain mrocznych,
          puszcz odwiecznych,
          pól i stępów,
          nasz rodowód, nasz początek
          Hen od Piasta, Kraka, Lecha,
          Długi łańcuch ludzkich istnień
          Połączonych myślą prostą

Żeby Polska, Żeby Polska
          Żeby Polska była  Polską"