• List do Uczniów, Rodziców i Słuchaczy

• 17.04.2019 15:34
        • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Słuchacze!

Już od dwóch tygodni funkcjonujemy wszyscy w ciężkiej rzeczywistości strajku oświaty. Jest to trudny dla nas wszystkich czas i wierzcie, że nie było nam łatwo podjąć decyzji o przystąpieniu do protestu.  Mamy pełną świadomość wynikających z tego trudności.

Rozumiemy Wasze obawy związane z realizacją programów nauczania, klasyfikacją klas maturalnych i zagrożeniem terminowego przeprowadzenia matur. Możemy Was zapewnić, że Wasze dobro było, jest i będzie dla nas bardzo ważne. Mamy jednak świadomość, że nasz strajk nie jest spowodowany jedynie kwestiami płacowymi, ale walką o godność naszego zawodu i lepszą przyszłość polskiej edukacji. Obecnie średnia wieku w zawodzie nauczyciela przekracza pięćdziesiąt lat; niebawem obecne pokolenie nauczycieli odejdzie na emeryturę, a ich następcy wybiorą ten zawód o ile otrzymają godziwe wynagrodzenie za swoją dobrą pracę. O tym jacy będą przyszli nauczyciele, jaka będzie jakość nauczania zależeć będzie w dużej mierze od wysokości ich zarobków. Pamiętajcie, że to Wasze dzieci trafią do szkół, w których oni będą uczyć.  O to właśnie walczymy!

Jesteśmy uczestnikami dziejącej się historii – nie było tak wielkiego protestu nauczycieli po 1989 roku.

Liczymy, że zrozumiecie motywy naszych działań! Prosimy Was o cierpliwość i wsparcie.

W tym trudnym czasie chcielibyśmy przekazać Wam serdeczne życzenia zdrowych, miłych i mimo wszystko spokojnych świąt Wielkiej Nocy.

Strajkujący nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Nr 31

• Mazowiecki Kongres Zawodowy

• 29.03.2019 10:23
        • Nasza szkoła została wybrana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty do zaprezentowania oferty edukacyjnej podczas Mazowieckiego Kongresu Zawodowego w Politechnice Warszawskiej w dniu 27.03.2019.
        • REKOLEKCJE DLA SZKÓŁ ŚREDNICH W PARAFII ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

• 27.03.2019 18:17
        • W dniach 25-27 marca chętni młodzi z naszej szkoły w liczbie kilkudziesięciu osób uczestniczyli  w rekolekcjach dla szkół średnich na terenie naszej parafii. Rekolekcjonistą był ksiądz Sebastian z Krakowa z sanktuarium św. Jana Pawła II. Były konferencje o chrzcie, o spowiedzi była i gra w kahoota i kończąca eucharystia z oprawą muzyczną uczniów z naszej szkoły.
        • "Teatr bez granic".

• 18.03.2019 16:41
        • Rusza trzecia edycja projektu edukacyjnego "Teatr bez granic".

Nasza najnowsza edycja poświęcona będzie dialogowi z tradycją prowadzonemu przez współczesny teatr i sztuki plastyczne. W programie będą liczne warsztaty teatralne i plastyczne, lekcje muzealne, wizyty w warszawskich teatrach na spektaklach. Przygotowujemy także wyjazd do Gdańska by poznać otwarty tam niedawno Teatr Szekspirowski.

Wszystkie działania finansowane są przez Biuro Edukacji M. St. Warszawy w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

W najbliższym czasie zapraszamy na bardzo interesujące spektakle do Teatru Powszechnego:

- 02 kwietnia godz. 19:00, "1984" adaptacja sceniczna głośnej powieści George Orwella w reżyserii Barbary Wysockiej.

- 11 kwietnia godz. 19:30, "Strach zżerać duszę", spektakl oparty na głośnym filmie Rainera Wernera Fassbindera z 1974. Reżyseria spektaklu: Agnieszka Jakimiak.

- 26 kwietnia godz. 11:00, "Jak ocalić świat na małej scenie?" w reżyserii Pawła Łysaka. Twórca spektaklu próbuje w nim ostrzec nas przed zbliżającą się wielką katastrofą ekologiczną związaną z globalnym ociepleniem wywołanym przez działalność człowieka. Kanwą historii o zbliżającej się zagładzie są osobiste wspomnienia o swoich ojcach opowiadane na scenie przez trójkę aktorów: Polaka, Ukraińca i uchodźcę z Senegalu.

Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty przygotowujące do ich odbioru. Pierwsze warsztaty związane z inscenizacją "1984" odbędą się w naszej szkole już 27 marca o godzinie 11:00 w małej sali gimnastycznej. Poprowadzi je Natalia Grzędzińska, edukatorka z Teatru Powszechnego.

Bezpłatne bilety na spektakle są do odbioru u koordynatora projektu Marka Stępnia.
        • Mobilny Kiermasz Pracy

• 23.01.2019 13:44
        • Dnia 23 01.2019 roku na terenie szkoły (na parterze) odbył się  Mobilny Młodzieżowy Kiermasz Pracy zorganizowany przez koordynatora doradztwa zawodowego przy współpracy  z  Młodzieżowym Biurem Pacy. Młodzież otrzymała oferty pracy na weekendy i ferie zimowe, broszury, ulotki i informacje o działalności biur na terenie Warszawy.