• Samorząd uczniowski

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2020/21

Opiekun SU: Pani Agata Brodzik

Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca: Julia Wuls II B LO

zastępca: Kacper Środowski

sekretarz: Mateusz Modzelewski

MIKOŁAJKI

W naszej szkole 6 grudnia odbyły się wyczekiwane Mikołajki.
            By ten dzień umilić, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego w strojach Mikołaja, od stóp do głów czerwoni, rozdawali cukierki.
            Z pewnością było to dla niektórych zaskoczenie, jako że ta tradycja jest jeszcze nowa.
            Jeden z uczniów zapytany, co sądzi o takim dniu z małym elementem umilenia, odpowiedział - "Jeden z ciekawszych dni w szkole. Na pewno go dobrze zapamiętam".
            Nasza szkoła z tej okazji zmieniła całkowicie atmosferę i wprowadziła nas tym w świąteczny nastrój.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2019/20

Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca; Natalia Kaźmierska z III A LO

zastępcy: Paweł Gawin z I TOP i Julia Wuls z  I B LO

sekretarz: Wiktoria Abramczyk z  II A LO

opiekun: Emilia Vedral

Halloween, Mikołajki...

Drodzy uczniowie !!!
            W najbliższym czasie czeka nas kilka przyjemnych wydarzeń - pod warunkiem oczywiście, że będziecie chcieli się zaangażować. 31.10 to Halloween, 06.10 - Mikołajki, 05.11 - dzień postaci z bajek.
            Zapraszam chętne klasy do zgłaszania się do organizacji tych wydarzeń.
            Zainteresowana klasa wybiera wydarzenie, określa osobę odpowiedzialną, zgłasza to opiekunowi SU; organizuje wydarzenie (informując wcześniej opiekuna SU jak ono ma przebiegać). Po przeprowadzeniu akcji przygotowuje krótkie sprawozdanie (np. fotograficzne), przekazuje je opiekunowi SU, a ten umieszcza je na stronie szkoły.
            Czekam na zainteresowane klasy do 25.10.
            Pamiętajcie, że tylko dzięki Wam szkoła może stać się bardziej przyjazna !!!

Bardzo dziękuję za pomoc,

pozdrawiam, Emila Vedral

Wybory parlamentarne w szkole

11 października w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory parlamentarne. Wyniki są następujące:
            liczba osób uprawnionych do głosowania: 516
            liczba głosów oddanych: 115
            w tym:
            liczba głosów ważnych: 112
            liczba głosów nieważnych: 3
            frekwencja:22,3 %
            WYNIKI KOMITETÓW WYBORCZYCH:
            KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 7
            KW Prawo i Sprawiedliwość - 14
            KW Sojusz Lewicy Demokratycznej - 35
            KW Konfederacja Wolność i Niepodległość - 29
            KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 27

Dziękujemy tym, którzy skorzystali ze swojego prawa wyborczego. W maju 2020 roku odbędą się prawybory prezydenckie. Mamy nadzieję, że będą się one cieszyć większą popularnością.

Praca w Zarządzie SU

Kochani uczniowie !!!

Przypominam, że czekamy na zgłoszenia chętnych osób do pracy w Zarządzie SU. Zgodnie z ustaleniami poczynionymi na spotkaniu Rady SU wybory mają się odbyć 09.10. W dniach 30.09 – 04.10 ma się odbyć kampania wyborcza.  Cały czas czekam na chętnych uczniów, którzy chcieliby mieć wpływ na to, co się dzieje w szkole. Czekam na zgłoszenia !!!

Opiekun SU Emila Vedral

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Żoliborz

W dniu 18.09.2019 r. uczniowie ZS nr 31 wybrali radną do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Żoliborz. Została nią Aleksandra Polak z klasy II C LO.
            Serdecznie gratulujemy.

Opiekun samorządu szkolnego: pani Emilia Vedral (wychowawca klasy 1b)

W środę 18.09 w godzinach 9.00 - 14.00 odbędą się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Żoliborz. Komisja wyborcza będzie działała na parterze. Uczniowie pobierają kartę do głosowania, są odnotowywani na liście, a wypełnioną kartę wrzucają do urny.

Kandydaci do Młodzieżowej Rady zaprezentują się w dniu 17.09 w trakcie lekcji.

Zachęcam wszystkich do głosowania.

Pamiętajcie: każdy głos ma znaczenie!!!

Opiekun SU: Emila Vedral

Spotkanie Rady Samorządu Uczniowskiego

W dniu 20.09 o godz. 12.30 w sali 103 odbędzie się spotkanie Rady Samorządu Uczniowskiego – zapraszam po jednym reprezentancie Trójki Klasowej. W ramach spotkania omówimy wybory do Zarządu SU oraz plan działań SU na rok szkolny 2019/2020.

SAMORZĄD 2018/19

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Marta Olendzka 3 tor