• Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

W przypadku występowania niepokojących objawów związanych z problemami psychicznymi swojego dziecka możesz skorzystać ze świadczeń w zakresie ochrony, pomocy i wsparcia.

Świadczenia przeznaczone są dla dzieci oraz młodzieży do 21 r.ż. kształcącej się w szkołach ponadpodstawowych do ich ukończenia (z zastrzeżeniem, że osoby poniżej 18 r.ż. muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na korzystanie ze świadczeń).

Poniżej link do wykazu Ośrodków:

Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży / Informacje o świadczeniach / Dla Pacjenta / Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) – finansujemy zdrowie Polaków

Projekt pt: ,, Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży: systemowe wsparcie dla mieszkańców miasta stołecznego Warszawa w Dzielnicy Bemowo, Wawer i Żoliborz”

Możesz pomoc dziecku i rodzinie poprzez zgłoszenie się do projektu, jeżeli:

• dostrzegasz niepokojące Cię zachowania dziecka i zastanawiasz się, czy jest ono zgodne z normą rozwojową,
          • potrzebujesz wsparcia w nauce dziecka lub nastolatka, radzenia sobie w trudnych sytuacjach lub nietypowych okolicznościach,
          • chcesz dowiedzieć się, jak budować z dzieckiem trwałą i bezpieczną relację,
          • chcesz nauczyć się rozmawiać z dzieckiem o trudnych sprawach: śmierć kogoś bliskiego, rozwód rodziców, zmiany w życiu,
          • szukasz sposobu, aby poznać mocne strony dziecka i obszary wymagające wzmocnienia,
          • niepokoi Cię sposób odżywiania dziecka,
          • w przypadku tików, natrętnych czynności lub myśli,
          • jeżeli dziecko podejmuje zachowania ryzykowne dla siebie i innych,
          • dziecko bez podania przyczyny wyraża taką potrzebę.

Skorzystaj z pomocy poprzez zgłoszenie się na infolinię pod numerem telefonu: