• Spotkanie w ramach projektu Erasmus+ "VISIT MATH" w Pontederze, we Włoszech.

W dn. 8-10.11.2023 w Istituto Statale  E. Montale w Pontederze odbyło się 2. spotkanie robocze partnerów projektu Erasmus+ 2022-1-FR01-KA220-SCH-000090275 "VISIT MATH" z Francji - Fermat Science i YuzuPulse, z Belgii - Logopsycom, Włoch - Liceo Montale, Grecji - 5th High School Agrinio i Polski - ZS nr 31 im Jana Kilińskiego w Warszawie.

Omówiono dotychczasowe osiągnięcia i etapy realizacji założonych wcześniej ustaleń oraz poruszono kwestie związane z dalszymi działaniami projektowymi, t. j. przygotowanie matematycznych wycieczek w wersji papierowej, terminy ich realizacji w poszczególnych instytucjach partnerskich, opracowanie e-booka z wycieczkami matematycznymi po różnych miastach i miasteczkach Europy w wersji wirtualnej oraz zaplanowanie terminu kolejnej wizyty.

W wydarzeniu wzięło udział 3. nauczycieli zaangażowanych w ten projekt: P. Prof. E. Lutz, P. Prof. Magdalena Cieślik oraz koordynator projektu P. Prof. Aneta Kornet.

Kolejne międzynarodowe spotkanie robocze odbędzie się w Warszawie, w siedzibie naszej Szkoły w dn. 29 - 30.04.2024.

Wizyta włoskich nauczycieli z Bergamo w Naszej Szkole

Z inicjatywy P. Prof. Anety Kornet, w dn. 23-27.10.2023 w ZS nr 31 im. Jana Kilińskiego, gości 2. nauczycieli ze szkoły średniej w Bergamo - Liceo Scientifico Filippo Lussana, Via Angelo Maj 1. Celem wizyty, która odbywa się w ramach projektu Erasmus+, “A school for Future” – „Szkoła dla Przyszłości”, jest obserwowanie zajęć polskich nauczycieli - „job shadowing” – polegający na zapoznaniu się nie tylko z programem nauczania, metodami pracy, stosowaniu dobrych praktyk, ale również z kulturą, historią i realiami społecznymi.

Włoscy nauczyciele mają okazję uczestniczyć w zajęciach pracowni jubilerskiej, plastyki, reklamy, optyki, obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy a także obejrzeli przedmioty, których nauczają w swojej szkole: w-f, matematykę oraz fizykę. Sami także poprowadzą lekcje dla polskich uczniów.

Podczas wizyty, ważną rolę odgrywa serdeczna, przyjazna i pełna uśmiechu interakcja między włoskimi gośćmi i nauczycielami oraz uczniami Naszej Szkoły w jęz. angielskim, włoskim, niemieckim, polskim i hiszpańskim.
          Wierzymy, że nauczyciele ZS nr 31 im. Jana Kilińskiego będą mieli okazję, po przygotowaniu aplikacji projektu Erasmus+ dla Akcji Mobilność Kadry Edukacyjnej i uzyskaniu grantu, na rewizytę w szkole w Bergamo, dokąd zostali zaproszeni przez zagranicznych gości.

Na początku października szkoła, wraz z partnerami z Bergamo i Karapinar w Turcji, składała wniosek na projektuErasmus+ w Akcji Edukacja Szkolna, w którym braliby udział również uczniowie.
          Za miesiąc, pod koniec listopada, będziemy gościć grupę nauczycieli z 2. szkół z Turcji.

AŻ 5 ZGŁOSZONYCH PROJEKTÓW ERASMUS+ OCZEKUJE NA WERYFIKACJĘ AGENCJI NARODOWEJ FRSE!

Od początku 2020r., nauczyciele ZS nr 31 pracowali nad przygotowaniem i złożeniem aż 5. aplikacji projektu Erasmus+ w różnych akcjach programu.

Jednakże, zdobycie grantu na realizację projektu nie jest tak proste, jak się to wydaje. Obowiązuje konkurs wniosków, a konkurencja jest olbrzymia. Pomimo to, miejmy nadzieję, że w nowym r. szk. ZS nr 31 będzie miał szansę wziąć udział chociaż w 1. projekcie Erasmus+.

A  oto tematyka oraz tytuły naszych projektów:

1. Projekt Erasmus+ na r. szk. 2020/2021, p.t.:

EUROPEJSKIE KOMPETENCJE ZAWODOWE DLA MŁODZIEŻY

Akcja -  KA102, Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego

Zespół Szkół nr 31 im. J. Kilińskiego ma zamiar wysłać w maju 2021 r. na zagraniczne praktyki zawodowe do Budapesztu, na Węgrzech, 20 uczniów z kl. 3TOP oraz 3TOR: w tym 14 techników organizacji reklamy i 6 optyków.

Grupa uczniów specjalizacji reklamowej będzie podzielona na dwie grupy, z których jedną przyjmie firma DHL, a drugą studio graficzne Express Nyomda. Przewidujemy preferencyjne warunki dla uczniów o mniejszych szansach społecznych (60% uczestników).

Grupie będzie towarzyszyć dwóch nauczycieli.

Wkład w powstanie aplikacji włożyli PP. Prof.: Igor Białostocki, Beata Zadrożny oraz Aneta Kornet.

Natomiast nad kolejnymi międzynarodowymi projektami edukacyjnymi Erasmus+ w akcji KA229, wraz z udziałem zagranicznych partnerów, pracowała P. Prof. Aneta Kornet. Są to:

2. Projekt Erasmus+ na 2 lata 2020/2021 – 2021/2022, p.t.:

LET’S FIGHT CYBERBULLYING AT SCHOOL

Akcja - KA229, Współpraca Szkół – Partnerstwo Strategiczne

Jest to projekt partnerski bez udziału uczniów w wyjazdach zagranicznych.

Koordynator - TR01 (TÜRKİYE, szkoła średnia YASEMIN ERMAN BALSU ANADOLU LISESI z Gaziantep, http://balsu.meb.k12.tr/).

5 szkół partnerskich.

3. Projekt Erasmus+ na 2 lata 2020/2021 – 2021/2022, p.t.:

THE CULTURE TRACES IN OUR TRADITIONAL MUSIC

Akcja - KA229, Współpraca Szkół – Partnerstwo Strategiczne

Jest to projekt partnerski z udziałem uczniów w wyjazdach zagranicznych

Koordynator - TR01 (TÜRKİYE, szkoła średnia BURSA ANADOLU KIZ LISESI z Osmangazi/Bursa, http://bakl.meb.k12.tr/).

6 szkół partnerskich: Grecja, Macedonia, Polska, Rumunia, Turcja, Włochy.

4. Projekt Erasmus+ na 2 lata 2020/2021 – 2021/2022, p.t.:

WELCOME TO OUR GAME

Akcja - KA229, Współpraca Szkół – Partnerstwo Strategiczne

Jest to projekt partnerski z udziałem uczniów w wyjazdach zagranicznych.

Koordynator - TR01 (TÜRKİYE, szkoła podstawowa SÜLEYMAN ERTEN İLKOKULU z Antalya/Aksu, http://suleymanertenilkokulu.meb.k12.tr/tema/index.php).

5 szkół partnerskich: Łotwa, Polska, Rumunia, Słowenia, Turcja.

5. Projekt Erasmus+ na 2 lata 2020/2021 – 2021/2022, p.t.:

CODE WITH 3D MODELING

Akcja - KA229, Współpraca Szkół – Partnerstwo Strategiczne

Koordynator - TR01 (TÜRKİYE, szkoła średnia YAHYA AKEL FEN LISESI z Yenişehir/Mersin http://yakelfenlisesi.meb.k12.tr/).

6 szkół partnerskich.