List do Uczniów, Rodziców i Słuchaczy

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Słuchacze!

Już od dwóch tygodni funkcjonujemy wszyscy w ciężkiej rzeczywistości strajku oświaty. Jest to trudny dla nas wszystkich czas i wierzcie, że nie było nam łatwo podjąć decyzji o przystąpieniu do protestu.  Mamy pełną świadomość wynikających z tego trudności.

Rozumiemy Wasze obawy związane z realizacją programów nauczania, klasyfikacją klas maturalnych i zagrożeniem terminowego przeprowadzenia matur. Możemy Was zapewnić, że Wasze dobro było, jest i będzie dla nas bardzo ważne. Mamy jednak świadomość, że nasz strajk nie jest spowodowany jedynie kwestiami płacowymi, ale walką o godność naszego zawodu i lepszą przyszłość polskiej edukacji. Obecnie średnia wieku w zawodzie nauczyciela przekracza pięćdziesiąt lat; niebawem obecne pokolenie nauczycieli odejdzie na emeryturę, a ich następcy wybiorą ten zawód o ile otrzymają godziwe wynagrodzenie za swoją dobrą pracę. O tym jacy będą przyszli nauczyciele, jaka będzie jakość nauczania zależeć będzie w dużej mierze od wysokości ich zarobków. Pamiętajcie, że to Wasze dzieci trafią do szkół, w których oni będą uczyć.  O to właśnie walczymy!

Jesteśmy uczestnikami dziejącej się historii – nie było tak wielkiego protestu nauczycieli po 1989 roku.

Liczymy, że zrozumiecie motywy naszych działań! Prosimy Was o cierpliwość i wsparcie.

W tym trudnym czasie chcielibyśmy przekazać Wam serdeczne życzenia zdrowych, miłych i mimo wszystko spokojnych świąt Wielkiej Nocy.

Strajkujący nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Nr 31