• UODO Dzieciom - TDTS

• „Bezpieczeństwo danych osobowych w okresie kształcenia na odległość”

• 10.03.2021 10:28

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam Państwa do obejrzenia webinaru „Bezpieczeństwo danych osobowych w okresie kształcenia na odległość”, który będzie dostępny online 11 marca 2021 roku o godz. 14 na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Dzisiaj szkoła jest tam, gdzie jest uczeń. Kształcenie na odległość wiąże się, z szeregiem wyzwań, którym muszą Państwo sprostać.  Podczas wykładu zostaną omówione aktualne zagadnienia związane z ochroną danych osobowych w procesie kształcenia na odległość.

Wykład został przygotowany w ramach programu  „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”, który ma na celu wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez przekazanie rodzicom i nauczycielom wiedzy przydatnej w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.

Więcej informacji na temat programu „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość” oraz dostęp do webinaru przygotowanego w ramach ww. programu, znajdą Państwo na stronie internetowej pod adresem: https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/15413,Program-Reaguj-i-wspieraj-Koalicja-na-rzecz-tworzenia-bezpiecznego-srodowiska-na.html .

• Bezpieczeństwo w sieci

• 18.02.2021 20:32
          • Przekazuję kolejną już poradę, tym razem opracowaną przez ekspertów Urzędu Ochrony Danych Osobowych dla podkreślenia ogromnej roli rodziców we wdrażaniu dzieci w cyfrową rzeczywistość. Nie tylko ich działania w zakresie kontroli cyfrowej są niezbędne,  ale w szczególności rozmowa i wsparcie w korzystaniu z nowoczesnych technologii, adekwatne do wieku dzieci.
            Porada_-_S__wiadomi_rodzice_to_bezpieczne_dzieci_final.pdf
          • Konkurs dla uczniów

• 21.03.2021 20:36
          • W ramach Dnia Ochrony Danych Osobowych, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych oprócz wielu różnych działań edukacyjnych, ogłasza również  konkurs:
            • Konkurs dla uczniów na najciekawszy poradnik dla uczniów „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych” (termin nadsyłania prac: 15.04.2021 r.)
            Celem organizowanych konkursów jest upowszechnianie wiedzy o ochronie danych osobowych i zachęcenie jego uczestników do głębszego zainteresowania się tematyką ochrony danych osobowych przez uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
            Serdecznie zapraszam do zapoznania się z regulaminem konkursu i udziału w konkursie.
            Zgłoszenia proszę dokonywać przez wiadomość w Librusie.

Kinga Łukaszewska - koordynator szkolny

• zs31@interia.pl