Zespół Szkół Nr 31

Wielkanocna Akcja Paczka 2018

Przystępujemy do  „Wielkanocnej Akcji Paczka 2018” . Istotą tej akcji  - organizowanej przez Polaków po raz dziewiąty jest wsparcie naszych rodaków, mieszkających na Białorusi w okolicach Grodzieńszczyzny. Akcja organizowana jest przez Fundację „Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom” oraz Ochotnicze Hufce Pracy, ze wsparciem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Do 8 marca będziemy zbierać trwałą żywność, środki czystości, pościel, zabawki dla dzieci, książeczki, gry planszowe  ubranka, środki higieny. Uczniowie i pracownicy, którzy zechcą pomóc, proszeni są o przynoszenie darów do  E. Jarzombkowskiej lub Patrycji Rasińskiej z klasy 1a. 

Zebrane przez nas dary zostaną przewiezione do magazynu w Aninie, gdzie będą przygotowane paczki. Wolontariusze będą zawozić paczki polskim rodzinom w Wasyliszkach, Sopoćkinie, Indurze, Grodnie, Lidzie, Ostrynie. W  większości odbiorcami będą mieszkające tam osoby samotne, żyjące w bardzo skromnych warunkach, niesłychanie poszkodowane przez los.
Potrzebna też będzie pomoc rodziców, którzy mogliby zawieźć nasze paczki ok 7-8 marca do Anina. Bardzo proszę rodziców, którzy to czytają o odzew w tej sprawie!

Poszukiwani są również wolontariusze, którzy będą chcieli pojechać z paczkami w dniach 16-18 marca. Wyjazd jest zorganizowany, trzeba jedynie załatwić wizy na Białoruś. Dlatego zgłoszenia na wyjazd tylko do 23 lutego. Może byliby chętni? Dodatkowe informacje u E. Jarzombkowskiej.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
    ul. A. Felińskiego 13
    01-513 Warszawa
  • 228390041

Galeria zdjęć