Zespół Szkół Nr 31

"Teatr bez granic".

Rusza trzecia edycja projektu edukacyjnego "Teatr bez granic".


Nasza najnowsza edycja poświęcona będzie dialogowi z tradycją prowadzonemu przez współczesny teatr i sztuki plastyczne. W programie będą liczne warsztaty teatralne i plastyczne, lekcje muzealne, wizyty w warszawskich teatrach na spektaklach. Przygotowujemy także wyjazd do Gdańska by poznać otwarty tam niedawno Teatr Szekspirowski.

Wszystkie działania finansowane są przez Biuro Edukacji M. St. Warszawy w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

W najbliższym czasie zapraszamy na bardzo interesujące spektakle do Teatru Powszechnego:

- 02 kwietnia godz. 19:00, "1984" adaptacja sceniczna głośnej powieści George Orwella w reżyserii Barbary Wysockiej.

- 11 kwietnia godz. 19:30, "Strach zżerać duszę", spektakl oparty na głośnym filmie Rainera Wernera Fassbindera z 1974. Reżyseria spektaklu: Agnieszka Jakimiak.

- 26 kwietnia godz. 11:00, "Jak ocalić świat na małej scenie?" w reżyserii Pawła Łysaka. Twórca spektaklu próbuje w nim ostrzec nas przed zbliżającą się wielką katastrofą ekologiczną związaną z globalnym ociepleniem wywołanym przez działalność człowieka. Kanwą historii o zbliżającej się zagładzie są osobiste wspomnienia o swoich ojcach opowiadane na scenie przez trójkę aktorów: Polaka, Ukraińca i uchodźcę z Senegalu.

Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty przygotowujące do ich odbioru. Pierwsze warsztaty związane z inscenizacją "1984" odbędą się w naszej szkole już 27 marca o godzinie 11:00 w małej sali gimnastycznej. Poprowadzi je Natalia Grzędzińska, edukatorka z Teatru Powszechnego.

Bezpłatne bilety na spektakle są do odbioru u koordynatora projektu Marka Stępnia.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
    ul. A. Felińskiego 13
    01-513 Warszawa
  • 228390041

Galeria zdjęć