• RECYKLING I SEGREGACJA ODPADÓW.

• 07.05.2024
        • RECYKLING I SEGREGACJA ODPADÓW terminy na czasie.

W naszej szkole przepracowane, omówione, przegadane, wprowadzone w życie

W dniach 08.04.24 - 30.04.24, zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne wśród 515 uczniów. Działania zostały zrealizowane w ramach publicznych kampanii edukacyjnych prowadzonych przez RLG Repack Polska Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Z udostępnionych materiałów młodzież nauczyła się prawidłowo postępować z odpadami opakowaniowymi. Wzbogaciła też wiedzę o możliwym wpływie odpadów opakowaniowych, na środowisko i zdrowie ludzi.

• Erasmus+-> Visit Math

• 06.05.2024
        • W naszej szkole w dn. 29-30.04.2024 gościliśmy 11. partnerów projektu Erasmus+ "Visit Math" akcji KA220 na lata 2022-2025.  Edukatorzy i nauczyciele przyjechali do nas z Belgii, Francji, Grecji i Włoch.

Podczas spotkania zostały omówione dotychczasowe dokonania poszczególnych partnerów oraz określone dalsze kroki na najbliższe miesiące związane ze zbieraniem materiałów multimedialnych, łamigłówek oraz legend i opowieści do e-booka z matematycznymi wycieczkami do kolejnych 15. miast z całej Europy, a nie jak dotąd, jedynie z krajów partnerskich. Poruszano także kwestie związane z rozpowszechnianiem projektu wśród nauczycieli i edukatorów z innych szkół, instytucji i państw.

Wiele osób brało udział w przygotowaniach wizyty.

Dziękujemy za zaangażowanie: P. Prof. Oldze Szczechowskiej za wykonanie wpinek z logiem projektu;

młodzieży ZS nr 31 im. Jana Kilińskiego pod kierunkiem P. Prof. Magdaleny Kotary-Marmur oraz P. Prof. Agnieszki Dąbrowskiej, która przygotowała dla cudzoziemskich gości unikatowe gliniane magnesy przedstawiające bohaterów matematycznych wycieczek, osobom z kl. 3A, które witały ich przy recepcji i z kl. 3C i 1TR - za przygotowanie domowych ciast,  natomiast paniom ze szkolnej stołówki - za tradycyjne polskie smaki na lunch.

Ostatniego dnia, uczniowie z kl. 3C wzięli udział w wycieczce "Warsaw Old Town Tour" rozwiązując wspólnie z zagranicznymi nauczycielami zadania matematyczne związane z zabytkami i legendarnymi postaciami Starego Miasta.

Nad przebiegiem wizyty czuwały: P. Prof. Dorota Białous oraz P. Prof. Aneta Kornet, koordynator projektu.