• Wizyta przedstawicieli projektu Erasmus+ "Visit Math" z Belgii w naszej Szkole

• 28.04.2023
        • W dn. 28.04.2023 w naszej Szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami projektu Erasmus+ "Visit Math" z Mons, w Belgii z P. Aleksandrą Nowak i P. Berengerem Dupont .
          W powitaniu zagranicznych gości wzięli udział uczniowie z kl. 3B i 4TR, którzy chętnie zajmują się tłumaczeniami artykułów o tematyce matematycznej oraz Dyrekcja Szkoły i zaangażowani w projekt nauczyciele: P. Prof. D. Białous, P. Prof. A. Kornet.
        • Erasmus +

• 28.04.2023
        • Już od 01.12.2022r nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie ERASMUS+ „VISIT MATH” zachęcającym do poznawania matematyki od strony praktycznej, w architekturze, krajobrazach czy zabytkach. Projekt ten jest realizowany przez uczniów i nauczycieli matematyki, sztuki i języka angielskiego z państw takich jak: Polska, Włochy, Grecja, Francja i Belgia. Projekt trwa 36 miesięcy - do 31.05.2025r. Ma on poszerzyć naszą wyobraźnię, zwiększyć wiedzę z zakresu matematyki i zachęcić do podróży.

• II Żoliborskie Targi Edukacyjne dla uczniów klas VIII

• 27.04.2023
        • 26 kwietnia 2023 r. w godzinach 9.30-13.30 w XVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Sempołowskiej przy ul. Popiełuszki 5 odbyły się II Żoliborskie Targi Edukacyjne dla uczniów klas VIII.
          W trakcie targów swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024 prezentowały wszystkie szkoły ponadpodstawowe Dzielnicy Żoliborz, nasza także. yes
          Zapraszamy do galerii zdjęć i na fb.

• 19.04.2023
        • Konkurs humanistyczny

• 18.04.2023
        • Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Humanistycznym organizowanym przez bibliotekę.Konkurs dotyczy ogólnej wiedzy z literatury (nie jest to sprawdzian ze znajomości lektur!) kultury i języka polskiego. Odbędzie się on w maju. Dokładna data podana będzie w późniejszym terminie. Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udzieli organizator Ewa Żaczek

• MISTERIUM PASCHALNE 2023

• 12.04.2023
        • MISTERIUM PASCHALNE 2023 pt. NIE BĄDŹ UMARŁY, ALE ŻYJ.
          Już tradycyjnie w  przededniu Wielkanocy uczniowie naszej szkoły przygotowali  spektakl świąteczny, nawiązujący do tematyki Świąt. W tym roku przedstawienie pt. 'Nie bądź umarły, ale żyj' poświęcone było problemowi samotności, którą przeżywa wielu nastolatków w chaosie świata, ale też nadziei na lepszą przyszłość, płynącej ze zrozumienia, przebaczenia i wiary w Boga.
      • Erasmus +

• 04.04.2023
        • Już od 01.12.2022r nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie ERASMUS+ „VISIT MATH” zachęcającym do poznawania matematyki od strony praktycznej, w architekturze, krajobrazach czy zabytkach. Projekt ten jest realizowany przez uczniów i nauczycieli matematyki, sztuki i języka angielskiego z państw takich jak: Polska, Włochy, Grecja, Francja. Projekt trwa 36 miesięcy - do 31.05.2025r. Ma on poszerzyć naszą wyobraźnię, zwiększyć wiedzę z zakresu matematyki i zachęcić do podróży.