• ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 31
    IM. JANA KILIŃSKIEGO
    CXIV Liceum Ogólnokształcące
    Technikum Mechaniczne Nr 7
    Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I stopnia Nr 65
    Strona domowaHerb Polski

2016/17

        • 1 okres

        • Jasełka 22 grudnia 2016

          Na dwa dni przed Świętami Bożego Narodzenia, nasi uczniowie wystawili tradycyjne widowisko jasełkowe nawiązujące do czasów Świętej Rodziny i panowania okrutnego władcy Heroda. Spektakl był pełen symboliki (walka dobra ze złem) i przeplatany wzruszająco wykonanymi kolędami. Jego przesłanie było proste i piękne - radosna przemiana może się dokonać w życiu każdego z nas gdy wybierzemy ścieżkę, którą warto podążać; nie bądźmy "jedynie niemymi przechodniami" i szanujmy drugiego człowieka.

          Obsada: Maria - W. Sępławska (IIc), Anioł - A. Tananis (IC), Pasterze - K. Rożniak (ITOP) i M. Zadrożny (IITOR), Herod - A. Mroczkowski (I TOR ), Kat - D. Jąderko (IC), Kolędniczki - J. Skalska (IA), R. Olipra (ITOP) i K. Nidecka (IA), Moralizatorzy - L. Staniewska (ITOR) i P. Studziński (ITOR), Konferansjerka - M. Olendzka (ITOR), życzenia Państwu złożyły: A. Adamczyk (ITOR) i A. Czernicka (ITOP).

          Przedstawienie przygotowane było pod kierunkiem P. J. Wolsan i P. F. Jarockiej-Krasuskiej.

           

          Malarska paleta Mendelejewa

          Zakończenie projektu edukacyjnego "Malarska paleta Mendelejewa" - galeria

          Otwarcie 29 listopada 2016 r. w Galerii "13" wystawy prac uczniów zrealizowanych podczas warsztatów plastycznych zakończyło realizowany w tym roku projekt edukacyjny "Malarska paleta Mendelejewa. O związkach między malarstwem i chemią". W uroczystym wernisażu wystawy wzięła udział Pani Katarzyna Masłowska pełniąca od niedawna funkcję Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Podczas ceremonii nagrodzono Natalię Batte i Sylwię Szement, uczennice z klasy II A za wykonanie malowidła ściennego na korytarzu parteru części warsztatowej szkoły, wykonanego w ramach projektu. Wystawie towarzyszy katalog ukazujący prace uczniów oraz kalendarium wydarzeń i zdjęcia warsztatów oraz imprez, które odbyły się w ramach projektu w ubiegłym i obecnym roku szkolnym.

          Eliminacje I etapu XLI Olimpiady Artystystycznej Sekcji Historii Sztuki

          13 grudnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje I etapu XLI Olimpiady Artystycznej Sekcji Historii Sztuki. Do eliminacji przystąpiło sześciu uczniów z klas I A, II A i III C, a także uczennica z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego.

          Happening 5 grudnia

          A dzisiaj kolejne działania profilaktyczne czyli happening antyalkoholowy i antynarkotykowy a w nich zabawy z wykorzystaniem alkogogli oraz quiz wiedzy o szkodliwości środków psychoaktywnych. Każdy uczeń mógł otrzymać pamiątkową opaskę silikonową lub pokrzepić się czymś słodkim. Nieprzerwane źródło wiedzy stanowią nasze schody przyozdobione bezcenną wiedzą pomocową. Uwieńczeniem tegorocznych działań profilaktycznych jest konkurs na najciekawszy plakat promujący życie w trzeźwości, który tym razem skierowany był do uczniów klas pierwszych jego rozstrzygnięcie nastąpi już za kilka dni. Także te działania były współfinansowane ze środków m.st. Warszawa oraz Fundacji MARATON. 

          W związku z corocznym światowym Dniem Rzucania Palenia także w naszej szkole odbył się happening antynikotynowy, w ramach którego każdy chętny mógł zmierzyć zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.  Dodatkowo uczniowie mogli odświeżyć wiedzę dotyczącą szkodliwego wpływu nikotyny i dymu papierosowego na organizm człowieka. Uczniowie, którzy palą papierosy mogli wykonać test poziomu uzależnienia od nikotyny a także test motywacji do rzucenia tego nałogu.

          Jeśli nosicie się z zamiarem rozstania z  papierosami, pamiętajcie, że to naprawdę trudne zadanie ale gra jest warta świeczki. Wszystkich, którzy już podjęli to wyzwanie zapraszamy raz w miesiącu do systematycznych badań smokolizerem aby cieszyć się swoimi postępami.

          Czeka na Was p. I. Sokół-Oziemblewska

          Happening został zrealizowany dzięki wsparciu m.st. Warszawa i Fundacji MARATON.

          Sukcesy sportowe

          W dniu 25 listopada w Centrum Olimpijskim odbyła się Gala Sportu Szkolnego Dzielnicy Żoliborz, podczas której zostali wyróżnieni uczniowie za szczególne osiągnięcia sportowe szkolne i pozaszkolne.

          Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów znalazła się Natalia Swęda – uczennica klasy 2a, o której pisaliśmy już wiosną tego roku. Natalka trenuje biegi na orientację osiągając wiele sukcesów także na szczeblu wojewódzkim i bardzo chętnie reprezentuje szkołę w biegach przełajowych awansując do ogólnowarszawskich finałów. Motto Natalii brzmi:

           

          „Nie żyję po to by biegać ale biegam po to by żyć”

           

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

           

          Sukcesy plastyczne


          KONKURSY JESIENNYCH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH ORGANIZOWANE PRZEZ STOLECZNE CENTRUM EDUKACJI KULTURALNEJ
          • W konkursie „Muzyka i obraz” – „Kolory mojej Ojczyzny” wyróżnienie  
              otrzymała  ANNA BALISZEWSKA  z klasy 1a
               Na konkurs wpłynęło 146 prac
          • W konkursie „Obraz mojej Warszawy”
              AGNIESZKA ADAMCZYK I JUSTYNA SKALSKA z klasy 1a zostały wyróżnione 
              udziałem w wystawie
              Na konkurs wpłynęło 356 prac
           MIĘDZYNARODOWY KONKURS „SŁONECZNA ZAKŁADKA”
                                      „Widok z mojego okna”  
          Ze względu na wyjątkowo dużą ilość nadesłanych prac
           (1 400)sklasyfikowano je w 13 grupach wiekowych
          Zgłoszone prace były oceniane w dwóch kategoriach: generalnej
           i narodowej oraz w kategorii szkół specjalnych. 

          W grupie wiekowej 16 lat
          w kategorii generalnej i narodowej I nagrodę przyznano 
          MARZENIE ŚWIDERSKIEJ z klasy 1a
           
          W kategorii narodowej III nagrodę otrzymała
          JULIA DZIĘCIOŁ z klasy   1c
          wyróżnienie otrzymał
          JAKUB WRÓBLEWSKI z klasy 1c

          W grupie wiekowej 17 – 20 lat
           Wyróżnienia  otrzymali:
          SYLWIA SZEMENT z klasy 2a
          ALEKSANDER  ZALEWSKI  z klasy 2a
          oraz nasz ubiegłoroczny absolwent FRANCISZEK WOLF

          Zapraszamy do galerii zdjęć! Skan_20161130.pdf

          Nowy mural

          Wielkie gratulacje dla Natalki i Sylwi z 2a, nowy szkolny mural.

           

          Karolina Czubała i Anna Okulus chlubą naszej szkoły

          Dnia 15 listropada uczennice Anna Okulus z kl. IITOR i Karolina Czubała z kl. IIIA, odebrały akty przyznania stypendiów Prezesa Rady Ministrów z rąk Karola Semika, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Katarzyny Góralskiej, Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty, na uroczystej gali, w gmachu Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej.

          Zapraszamy do galerii zdjęć

          IX Turniej wiedzy psychologicznej z "Charakterami"

           Zgłoszenia do: king.lukaszewska@gmail.com

          Toruń 2016- klasa 1A, 2TOR

          W zeszły wtorek (25 października) wróciliśmy z Grodu Kopernika, zwanego również Małym Krakowem, czyli z Torunia. W tej jedno-dniowej wycieczce uczestniczyły klasy IA, IITOR, kilka osób z klasy IC i wychowawcy: p. E. Gronostajska, p. F. Jarocka-Krasuska i p. Marek Stępień. Toruń urzekł nas dostojnymi gotyckimi gmachami, dobrze zachowanym średniowiecznym centrum miasta, magiczną atmosferą dawnych czasów, klimatycznymi uliczkami i czego nie da się oczywiście pominąć raz po raz uderzającym w nozdrza korzennym zapachem słodkiego symbolu Torunia. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi w osobie p. M. Stępnia czuliśmy się nasyceni wiedzą z historii i historii sztuki (odnośnie Torunia), edukacja wychowawcza otrzymana od opiekunów nie poszła w las, a rodzice byli zadowoleni z piernikowych upominków. Zapraszamy do galerii zdęć.

          Międzyklasowe Potyczki Językowe

          Już wkrótce podamy wyniki konkursu "Międzyklasowe Potyczki Językowe" zorganizowanego w naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Języków. Wkrótce bo podczas najbliższego apelu szkolnego (10 listopada). Krótko przypomnimy, że w "Potyczkach Językowych" brały udział reprezentacje z dziesięciu klas, a w składzie jury zasiedli p. F. Jarocka-Krasuska, p. A. Rux-Szewczuk i p. A. Ćwięczek. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pięcioma konkurencjami: wykazać znajomością mapy Europy, rozwiązać krzyżówkę dot. europejskich stolic, nie "połamać języka" na łamańcach językowych, poskładać przysłowia i pozytywnie przebrnąć przez quiz kulturowy.

          Mobilny Kiermasz Pracy

          W ramach programu doradztwa zawodowego,13 października odbył się w naszej szkole mobilny kiermasz pracy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy, które nie kolidują z nauką. Uczniowie uzyskali fachową pomoc w poszukiwaniu pracy. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

          Warsztaty malowania techniką enkaustyki

          06 października 2016 odbyły się pierwsze warsztaty malowania techniką enkaustyki - wywodzącej się ze starożytności, a wykorzystującej wosk pszczeli jako spoiwo farby. Zajęcia poprowadzili Małgorzata Bartel i Marek Stępień i obyły się one w ramach projektu edukacyjnego "Malarska paleta Mendelejewa", finansowanego z środków Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Zapraszamy do galerii zdjęć! smiley

          Złoto Srebro Czas

          Targi Złoto Srebro Czas to miejsce prezentacji nowych produktów i nowych trendów w biżuterii i zegarkach. Nasze stoisko prezentowało prace jubilerskie. Gratulujemy Panu Kamilowi Rachlewiczowi zajęcie 1 miejsca!

          Zapraszamy do galerii zdjęć

          Biegi przełajowe

          Mamy już za sobą pierwsze w tym roku zawody sportowe. W ostatni poniedziałek odbyły się mistrzostwa dzielnicy Żoliborz w biegach przełajowych. W rywalizacji wzięło udział 6 uczniów. Serdecznie gratulujemy Natalce Swęda (klasa 2a) za zajęcie 5 miejsca w biegu na 2000 m oraz Patrykowi Studzińskiemu (klasa 1tor/top) za zajęcie 8 miejsca w biegu na 1500 m. Oboje awansowali do finałów warszawskich, które odbędą się w najbliższy wtorek. Już dzisiaj trzymamy za nich kciuki!. Pozostałym uczestnikom zawodów dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek.

          Nauczyciele wf.

           

          33 Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Dozwolone do 21/Upto 21"

          Zakończył się 33 Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Dozwolone do 21/Upto 21". Podczas Gali kończącej festiwal zostały wręczone nagrody zwycięzcom, w tym również autorom filmów, które wyróżnili młodzi jurorzy z Żoliborza: Karolina Czubała, Elżbieta Matulka, Zuzanna Otrębowska, Milena Wojciechowska.

          Oto werdykt młodzieżowego jury z Żoliborza:

          kategoria filmy fabularne:

          1 nagroda:

          "Urodziny" reż. Michał Toczek

          wyróżnienia:

          "Skorupki: film o szczęściu" reż. Michał Turlewicz'

          "Zemsta Marco" reż. Adam Borysowicz

           

          kategoria filmy dokumentalne:

          1 nagroda:

          "Fabryka marzeń" reż. Jeremi Skrodzki

          wyróżnienia:

          "Odbicie" reż. Monika Dróżdż

          "In My Own Words" /W moich własnych słowach. reż. Karl Reddy, Aofie Durkin, Holly McDermott, Sinead Giblin, James Matthews

           

          kategoria filmy animowane:

          1 nagroda:

          "Leute" / Ludzie / People. reż. Richard Fortsmann

          wyróżnienia:

          "Lego wakacje" autor: Piotr Zatwarnicki

          "Pralka życzeń" autorzy: Stowarzyszenie Opolskie Lamy

          Zapraszamy do  galerii zdjęć

          Ćwiczenia odchudzające - program dla młodzieży

          Rozpoczynamy nabór uczennic / uczniów z nadwagą lub otyłością do 12 osobowej grupy prozdrowotnej mającej na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz bezpieczną regulację masy ciała. 
          W ramach programu zapewniamy:
          -    bezpłatne indywidualne konsultacje dietetyczne [każdy uczeń trzykrotnie]
          -    pozalekcyjne zajęcia sportowe spalające tkankę tłuszczową
          -    warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania
          -    spotkanie dla rodziców wspierające wprowadzanie diety w domu

          Kryteria naboru:
          -    BMI przekraczające normę
          -    systematyczny udział w zajęciach wychowania fizycznego
          -    dobrowolne zobowiązanie się do systematyczności udziału w pozalekcyjnych zajęciach sportowych 

          Spotkanie z właścicielem firmy Mnumi (www.mnumi.com), oraz współzałożycielemi drukarni cyfrowej

          16 września 2016 roku  (godz. 11.45, kawiarenka) dla klas technikum organizacji reklamy odbyło się spotkanie z p. Piotrem Pakierą, właścicielem firmy Mnumi (www.mnumi.com), oraz współzałożycielemi drukarni cyfrowej (jednej z pierwszych w Warszawie).
          Po spotkaniu wybrani uczniowie z klasy 1 mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu studyjnym na terenie drukarni cyfrowej.

          Zapraszamy do galerii zdjęć!

          Letnie warsztaty "In the wings"

          Letnia Szkoła Architektury i Designu to intensywny 2 – tygodniowy kurs ze sztuki i architektury z nastawieniem na współpracę i tworzenie eksperymentalnych przestrzennych projektów przez młodzież. Kulminacją kursu była instalacja oraz performensy w przestrzeni publicznej połączone z wystawą prac stworzonych przez uczestników w trakcie projektu. Ideą projektu jest zapewnienie młodzieży edukacji na najwyższym poziomie oraz zainspirowanie do rozwoju w dziedzinach artystycznych bez barier finansowych. 

          Każdy uczestnik miał możliwość pracować z jednymi z najlepszych młodych architektów z Londynu, którzy pracują w topowych uniwersytetach europejskich.

          Podczas letnich WARSZTATÓW ARCHITEKTURY I DESIGNU "IN THE WINGS", zorganizowanych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych, naszą szkołę reprezentowali Monika Najda, Olaf Wysocki z kl. 3a i Michał Zadrożny z kl.2tor. Dzięki temu intensywnemu, dwutygodniowemu kursowi nasi uczniowie zdobyli cenne umiejętności z zakresu warsztatu architekta, podszlifowali swój angielski (gdyż zajęcia prowadzone były przez londyńskich architektów) i nawiązali nowe, interesujące znajomości.  

          Monika, Olaf i Michał zapraszają nas do obejrzenia instalacji przestrzennej jaką stworzyli wraz z innymi uczestnikami projektu "IN THE WINGS" w szkolnej galerii zdjęć

          Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

          O godzinie 9 uczniowie rozpoczęli rok szkolny. Naszych nowych uczniów powitaliśmy uroczyście o godzinie 11. Zyczymy wszystkim sukcesów i witamy po wakacjach!

          Kadra szkoły 2016/17

          Dyrekcja:

          Maria Witomska - Rynkowska (język niemiecki)

          Leszek Olszewski (informatyka, podstawy przedsiębiorczości)

          Nauczyciele:

          Bartel Małgorzata (plastyka, przedmioty zawodowe)
          Białostocki Igor ( historia, WOS )
          Bogdalin Grzegorz (etyka)
          Czwienczek Antoni ( przedmioty zawodowe)
          Domańska Elżbieta ( przedmioty zawodowe )
          Duszewska Joanna ( język polski )
          Fedorowicz Joanna (matematyka)
          Galicka Aneta ( wychowanie fizyczne)
          Glinicki Janusz ( przedmioty zawodowe )
          Godlewska – Binio Iwona (język niemiecki)
          Gronostajska Ewa ( plastyka)
          Iglewski Marek ( język polski)
          Janich Zbigniew ( przedmioty zawodowe )
          Jarocka- Krasuska Florentyna ( język angielski)
          Jarzombkowska Elżbieta ( chemia )
          Jaworski Andrzej ( wychowanie fizyczne )
          Jeske Przemysław ( przedmioty zawodowe )
          Kaleta Agnieszka (język angielski)
          Kęczkowska Hanna (język niemiecki)
          Kłoczewiak Tomasz ( przedmioty zawodowe )
          Kotara Marmur Magdalena (plastyka)
          Kwiecień Dariusz ( religia )
          Laskowski Mikołaj ( zawodowe przedmioty ekonomiczne)
          Lisowski Janusz ( edukacja dla bezpieczeństwa )
          Łukaszewska Kinga (informatyka, zawodowe przedmioty ekonomiczne)
          Meksuła Agnieszka ( historia, WOS)
          Rosa Jan ( przedmioty zawodowe )
          Rux – Szewczuk Anna (język angielski)
          Sobiecki Artur ( przedmioty zawodowe )
          Sokół – Oziemblewska Izabela ( biologia, przyroda )
          Stępień Marek ( WOK, historia sztuki )
          Sulej Małgorzata ( geografia )
          Świtulski Maciej ( przedmioty zawodowe )
          Wodzyńska Anna ( język polski )
          Wolsan Jadwiga ( język angielski )
          Wójtowicz Andrzej (fizyka)
          Wróblewski Jerzy (innowacja pedagogiczna, przedmioty zawodowe)
          Wysocki Ryszard ( grafika komputerowa )
          Zadrożny Beata ( matematyka )
          Zimak Grażyna ( wychowanie fizyczne, wdżwr )

           

  • Galeria zdjęć

      brak danych