Informatyka 2018/19

Kinga Łukaszewska - king.lukaszewska@gmail.com

Leszek Olszewski - zs31.inf@gmail.com

Pamiętaj: w temacie wiadomości podaj klasę, nazwisko, temat przesyłanego projektu

SEMESTR II

22-23 - Wizualizacja danych, planowanie w arkuszu

22-Wizualizacja_danych_za_pomoca___wykreso__w_(2).pdf

17-18 - film

W trakcie zajęć omówimy montaż filmu. Twoim zadanie jest stworzenie filmu prezentującego szkołę, lub wydarzenie szkolne (od nazwy, przez informacje i zdjęcia, do sloganu i danych o szkole, lub wydarzeniu). Postaraj się wykonać projekt na stronie https://www.kizoa.pl

Pracujemy na lekcji, w domu (projekt można realizować w parach) - czas trwania dwie lekcje.

Film powinien speniać następujące wymagania:

- napisy początkowe (tytuł, autorzy, klasa, tło nawiązujące do tytułu filmu),

- trzy ujęcia z efektami oraz tekstami opisującymi dane ujęcie,

- napisy końcowe (słogan, dane wydarzenia, lub adres szkoły).

15-16 - animacja poklatkowa

Na lekcji omówimy zasady tworzenia prostej animacji. Po omówieniu zagadnień i możliwości programu unfreez przystępujemy do zadania (pracujemy indywidualnie na ocenę):

Zadanie: stwórz animację swojego imienia spełniającą następujące wymagania:

- animować ma się cały napis (imię),

- animować mają się też poszczególne litery imienia,

- powinien się pojawić /animować  przez chwilę napis będący symbolem klasy oraz Twoje nazwisko,

- animacja ma działać ciągle i płynnie (odpowiednie tempo),

Prosty program do tworzenia animacji -> unfreez.zip

Pracę wyślij do nauczyciela podając w temacie: Klasa, nazwisko, animacja.

Pamiętaj o załączniku. Pracujemy na lekcji (dokończyć projekt można w domu)

13-14 Album zdjęć - co to takiego?

Zdjęcia Google – zobacz pomoc ( https://support.google.com/photos/?hl=pl#topic=6128818 )

Utwórz album zdjęć zawierający 15 najciekawszych Twoim zdaniem wydarzeń z roku 2018r.

Album powinien zawierać tytuł, każde zdjęcie powinno być podpisane (co na nim jest) wraz z podaniem źródła (autor, lub lin do strony). Dodatkowo każde zdjęcie powinno miec dodaną lokalizację

Album udostępniamy -  zs31.inf@gmail.com lub king.lukaszewska@gmail.com podając w treści klasę, nazwisko, album.
Pracujemy na jednej lekcji, kolejne zajęcia przeznaczone są na prezentację albumów.

11-12-Wykorzystanie_grafiki_wektorowej_do_tworzenia_elementow_graficznych_stron_i_prezentacji.pdf

SEMESTR I

09-10 - Tworzenie stron internetowych

Porównanie 5 darmowych generatorów stron www

Po omówieniu zagadnień związanych z projektem wybierz darmowy generator stron i zaprojektuj stronę www wybranej przez Ciebie imprezy/wydarzenia szkolnego (temat jest obligatoryjny). Pamiętaj:

o harmonogramie (podmenu),

miejscu i  dacie (strona główna).

Strona ma być wizytówką tego wydarzenia.

Pracujemy indywidualnie, lub w zespołach (maksymalnie 2 osoby)

Link do strony prześlij do nauczyciela (projekty zostaną omówione i ocenione na kolejnej lekcji), w wiadomości podaj klasę i nazwiska autorów

Na stronie znajdować się powinien symbol klasy, oraz inicjały autorów.

08_11-Praca_zespolowa_w_chmurze_informatycznej.pdf

06-07-Tworzenie_relacji_i_zadawanie_pytan_za_pomoca_kwerend.pdf (projekt można realizować w zespołach dwuosobowych, ocena za zrealizowanie, lub brak oceny za brak projektu)

4_5-Prawo_autorskie__budowa_strukturalna_dokumentu.pdf

03-Korzystanie_z_tutoriali_i_opcji_pomocy.pdf