Konkursy biblioteczne - Ewa Żaczek

2015/16

Konkurs humanistyczny

W dniu 6 kwietnia br. odbył się konkurs humanistyczny organizowany przez bibliotekę szkolną.

Zwycięzcami tego konkursu zostali:

1 miejsce - Sonia Kuszyńska - klasa 2C

2 miejsce - Karolina Czubała - klasa 2A

3 miejsce - ex aequo - Karolina Jarzębowska - klasa 3 LAP2 i Dominik Popek - klasa 2C

Zwycięzcom gratuluję a pozostałym uczniom dziękuję za udział w konkursie i zachęcam do udziału w kolejnych.

Ewa Żaczek

XII Mazowiecki Konkurs z Savoir - Vivre'u "Obycie umila życie"

Znowu sukces! 18 listopada w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury nasi uczniowie wywalczyli III miejsce w konkursie. W tej kategorii mamy kolejne zwycięstwo. Gratulacje dla uczniów:

1. Karolina Czubała               kl. 2a

2. Katarzyna Kruk                 kl. 2a

3. Kamila Dębkowska            kl.3LAP2

4. Karolina Jarzębowska       kl. 3LAP2

5. Zwierzchoniewski Artur     2 TOR

W Konkursie Humanistycznym organizowanym przez bibliotekę szkolną, który odbył się w dniu 24 marca zwyciężyła z przeważającą ilością punktów – 75pkt/80 możliwych, uczennica klasy 1c – Sonia Kuszewska

Gratuluję, Ewa Żaczek

30 marca 2015 - Wielka Zbiórka Książek

W szkole naszej została przekazana informacja na temat Wielkiej Zbiórki Książek, organizowanej na terenie Warszawy przez Fundację Rozwój. Celem zbiórki jest otwarcie bibliotek Małego Pacjenta w Warszawskich szpitalach, hospicjach, przychodniach i domach dziecka. Podczas Wielkiej Zbiórki Książek planuje się zebranie około 100tyś. książek i otwarcie 30 bibliotek Małego Pacjenta.

Jest to piękna akcja promująca czytelnictwo. Popieram ogromnie tę akcję i z entuzjazmem zobowiązuję się rozpropagować ją w naszej szkole. W związku z tym zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich Nauczycieli i Uczniów o wsparcie mnie w tej akcji. Książki zbierane będą w bibliotece szkolnej. Proponuję najpierw zorganizować zbiórkę książek w klasach i dopiero jednorazowo przekazywać je do biblioteki z której następnie zostaną odebrane przez Organizację. Książki nie powinny być zniszczone tylko w dobrym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od zera do 18 lat.

Dla placówek, które uzbierają największą ilość książek przewiduje się atrakcyjne nagrody.

Chyba jest się czym pochwalić?!

Grupa uczniów przygotowana przez Ewę Żaczek zdobyła III miejsce w XI Ogólnowarszawskim Konkursie z Savoir - Vivre'u "Obycie umila życie". Wielkie gratulacje dla uczniów, którzy przyczynili się do tego sukcesu:

Arasimowicz Adrian klasa 1a

Jaczewska Agata klasa 1a

Kupis Martyna klasa 1c

Szerszeń Dominika klasa 1a

Szkinc Gabriela klasa 3 LAP2

Jednocześnie pragnę zachęcić uczniów do wzięcia udziału w kolejnym takim konkursie w przyszłym roku szkolnym.

W najbliższym czasie planuję zosganizowanie konkursu dotyczącego języka polskiego (nie chodzi tu o przedmiot "Język polski"!).Gorąco zachęcam do wzięcia w nim udziału.