2016/17

20 stycznia 2017 - wiadomość w trochę innej formie (listu)smiley

List od Pani Elżbiety Jarzombkowskiej - Opiekunki Wolontariatu w nasze szkole!

Kingo, przesyłam informację z doręczenia paczki wybranej przez nas rodzinie z Szlachetnej Paczki. Załączam też zdjęcia, jakie zrobił Maciek przed wysyłką paczek.

Dopisz proszę podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy pomagali przy tej akcji, szczególnie uczniom klasy 1a, ale też 1c, oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tego szlachetnego celu. Napisz, że dzięki zorganizowanemu kiermaszowi ciast zebrano ponad 250 zł. Dzięki temu można było zakupić rower dla niepełnosprawnego chłopca, który był jego marzeniem - niemożliwym do zrealizowania przez rodziców.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki. Rodzina była bardzo szczęśliwa po otrzymaniu paczki. Każdy karton otwierali z ogromnym zaciekawieniem. Adamowi najbardziej spodobał się rower stacjonarny, który dostał. Natychmiast zaczął na nim jeździć. Na twarzach domowników gościł uśmiech i ogromna radość. Bardzo cieszyli się z otrzymanej żywności oraz ubrań. Jak mówi Pani Anna nie spodziewali się tak pięknych prezentów, które sprawią, że ich życie stanie się łatwiejsze.

Wolontariusz: Dziękuję serdecznie w imieniu swoim i rodziny za tak piękną paczkę. Mnie osobiście urzekło, że paczka została przygotowana indywidualnie, tzn. każdy członek rodziny dostał przygotowaną konkretnie dla niego paczkę. Ponadto paczka zawierała wszystkie potrzeby rodziny, a nawet więcej.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina: Rodzina kilka razy dziękowała za paczkę i prosiła, aby te podziękowania przekazać darczyńcy. Jak mówią paczka ułatwi im życie, a otrzymane rzeczy są dla nich najlepszym prezentem na gwiazdkę jaki mogli dostać.

9 grudnia 2016
Klasa 1a zorganizowała kiermasz ciast na cele charytatywne. Zbieraliśmy pieniądze na zakup roweru rehabilitacyjnego dla Adama, człowieka rodziny ze Szlachetnej Paczki.
Zebrano 227,60 zł
Bardzo dziękujemy! Rower już zakupiony.
Zakończyliśmy 3 miesięczną zbiórkę zużytych telefonów w ramach akcji Sprzątanie Świata 2016.
Zebraliśmy 3 kg telefonów.
Zapraszamy do kolejnej takiej zbiórki na wiosnę z okazji Dnia Ziemi.

Szlachetna paczka do 9 grudnia 2016 roku zbieramy żywność i środki czystości dla rodziny z województwa kujawsko pomorskiego.

2015/16

Szlachetna paczka wysłana

Przygotowaliśmy 39 kartonów świątecznych prezentów. Wybrane przez nas 3 rodziny z Podlasia i Kujaw zostały obdarowane odzieżą, pościelą, żywnością, środkami higieny i czystości.

Dzieci otrzymały wymarzony komputer, niezbędne przybory szkolne, mnóstwo zabawek i słodyczy.

Myślimy, że przyczyniliśmy się do wyjątkowej radości członków tych rodzin, oraz że nasze dary

będą impulsem do odmiany ich losu .

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom – uczniom, nauczycielom, rodzicom, wolontariuszom. Przekazujemy szczególne podziękowania dla rodziców, którzy pomagali przy pakowaniu i transporcie paczek.

Wkrótce zamieścimy informację będącą relacją z dostarczenia paczek rodzinom.

Bank Żywności SOS

Ponownie dołączamy do świątecznej zbiórki żywności z Bankiem Żywności SOS. Akcja odbędzie się w dniach 4-5-6 grudnia 2015 w hipermarketach. Uczniowie zainteresowani uczestnictwem proszeni są o zgłoszenie się do p. E. Jarzombkowskiej oraz p. G. Żuchowskiej-Peroń do poniedziałku 30 listopada.

Szlachetna paczka

Nasza grupa wolontariuszy ogłasza zbiórkę prezentów na Boże Narodzenie. Pamiętajmy, o potrzebujących smiley

Ty również możesz sprawić radość na Święta wybranej rodzinie żyjącej w niedostatku!

Przyłącz się do akcji Szlachetna Paczka!!!!!

Twój udział nie będzie dla Ciebie zbytnim obciążeniem, a przyczynisz się do ogromnej radości gromadki dzieci i ich rodziców w tej kochającej się rodzinie.

Jeżeli możesz, przynieś choć jeden z poniższych produktów:

Żywność - kasze, mąki, płatki, ryż, cukier, kawa, herbata, kakao, makaron, budynie, kisiele, galaretki, proszek do pieczenia, przyprawy, kostki rosołowe, słodycze, olej, konserwy mięsne, rybne.

Środki czystości- mydło, proszek do prania, płyny do prania, proszek do szorowania, płyny, żele, mleczka do czyszczenia, płyn do mycia szyb, szampon, żel pod prysznic, krem dla dzieci, pasty i szczoteczki do zębów, płyny, kostki dezynfekujące, dezodorant, woda toaletowa, płyn do mycia naczyń.

Potrzebne są również: kołdra, poduszki, pościel, koce, ręczniki, oraz taśmy do pakowania paczek, papier do pakowania.

Dary możesz przynosić do sali 103 – do p. E. Jarzombkowskiej, p.I Sokół,

pedagoga p. G.Żuchowskiej lub do wychowawców do 10 grudnia br.

Zgłoś również chęć pomocy przy pakowaniu i dostarczaniu paczek w dniu 11 i 12 grudnia, czekamy na Twoją pomoc!!!

PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

Po raz kolejnynasi ucznie do uczestniczyli w akcji „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”!

W dniach 25-26 września 2015 roku, BANK ŻYWNOŚCI SOS zbierał w hipermarketach produkty żywnościowe. Serdecznie dziękujemy naszym nowym uczniom, że tak chętnie włączyli się do wolontariatu.

Obecnie nasi wolontariusze pracują przy organizacji biegów przełajowych CITY TRAIL, odbywających się co miesiąc - najbliższy bieg - 14 grudnia.
Przygotowujemy Szlachetną Paczkę dla kilku rodzin - paczki należy wysłać 13 grudnia: jest jeszcze wiele pracy…..
Od drugiego semestru potrzebni będą wolontariusze  do współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej - pomoc osobom starszym albo  dzieciom - przy prowadzeniu zajęć z nimi w ogniskach dzielnicowych.
Zainteresowani znajdą też zajęcie w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Laskach.
Bardzo zapraszamy!

5 grudnia - Światowy Dzień Wolontariusza. Już po raz kolejny nasza działalność została nagrodzona dyplomem i statuetką!