UODO DZIECIOM

Twoje Dane - Twoja Sprawa

Materiały X Edycji "Twoje dane, Twoja sprawa"

INFO_O_PROGRAMIE_DLA_SZKO__L.pdf

KORZYS__CI_Z_UDZIALU_W_PROGRAMIE.pdf

TDTS_nowy_logotyp_info.pdf

UODO_ulotka_148x210_v2_PREV.pdf

Zadbaj, by twój telefon był przyjacielem, a nie szpiegiem

Zapraszam do zapoznania się z artykułem https://uodo.gov.pl/pl/p/ochrona-danych-osobowych-w-czasie-wakacji

Harmonogram X Edycji

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”

X edycja - rok szkolny 2019/2020

Celem Programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli poprzez poszerzenie oferty edukacyjnej szkół oraz placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.

14 marca 2019 - Szkolny Dzień Ochrony Danych Osobowych

Uczniowie zastanawiali się jak można chronić swoje dane i jakie są konsekwencje kradzieży tożsamości. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji uczniów klasy 3 TOR: Ochrona_danych_osobowych.pptx i ochrona_danych_osobowych_.pdf

UODO_1A.mp4

UODO_2B.mp4

UODO_3C.mp4

IX edycja programu „Twoje Dane – Twoja Sprawa” 2018/19

Najmłodsi uczestnicy programu

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ,,Twoje Dane - Twoja Sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Kolejne lata realizacji Programu oraz fakt, że cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem wśród placówek oświatowych dowodzą, jak bardzo jest on potrzebny. Dlatego ta, zapoczątkowana w 2009 r. inicjatywa edukacyjna, będzie kontynuowana również i w roku szkolnym 2018/2019.

12-13 marca 2018 - Dni Ochrony Danych Osobowych

W tych dniach uczniowie wzięli udział w dyskusjach, szkoleniu, a także wykonywali prace w grupach na temat zmian, które nastąpią w maju (wprowadzenie RODO).

Skupiliśmy się na następującch punktach:

1. Dane na wynos

2. Więcej przejrzystości

3. Ochrona dzieci

4. Kary

5. Prawo do bycia zapomnianym

W roku szkolnym 2015/16 nasza Szkoła przystąpiła do VI Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane- twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli"

W ramach programu przewidziane są szkolenia i materiały dydaktyczne.

2016/17

Harmonogram działań Harmonogram-VII-edycji-programu-Twoje-Dane---Twoja-Sprawa.pdf

styczeń/ luty 2017 DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

3 MARCA 2017 - DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH W NASZEJ SZKOLE

28 STYCZNIA 2016 DZIEŃ DANYCH OSOBOWYCH

Zapraszam do prezentacji: Twoje dane - Twoja sprawa

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych, który 28 stycznia 2016 r. już po raz dziesiąty jest obchodzony w Polsce i całej Europie, mamy przyjemność przekazać list pani dr Edyty Bielak-Jomaa, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, skierowany do wszystkich uczestników programu "Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych, będą dla Państwa okazją do przeprowadzenia w szkołach i ośrodkach ciekawych inicjatyw oraz dyskusji na temat ochrony danych osobowych.

Pozdrawiamy serdecznie,

Departament Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej

list z okazji Europejskiego Dnia Danych Osobowych: list_GIODO_Dzieciom_28_01_2016.pdf

wykaz_placowek_realizujacych_program.pdf

Harmonogram-VI-Edycji.pdf

Koordynator szkolny: Kinga Łukaszewska

www.giodo.gov.pl

W ramach VI edycji programu 26 października 2015 roku klasa 3 TOR wzięła udział w lekcji "Granice prywatności".

Uczniowie wypełniali i analizowali ankiety. Zastanawiali się nad problem jak ludzie rozumieją prywatność i jej granice w realu i w świecie wirtualnym.