• Kierownik kształcenia praktycznego

mgr Kinga Łukaszewska

pok. 104w

Kierownik kształcenia praktycznego jest odpowiedzialny za organizację i nadzór nad praktycznym kształceniem zawodowym w Zespole Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego . Jego główne obowiązki obejmują:

1. Organizacja praktyk zawodowych:

• Planowanie i koordynacja zajęć praktycznych w różnych zawodach.
            • Ustalanie harmonogramu praktyk oraz zapewnienie odpowiednich warunków do ich realizacji.
          2. Nadzór nad przebiegiem kształcenia praktycznego:

• Monitorowanie realizacji programów nauczania i zapewnienie, że zajęcia praktyczne są prowadzone zgodnie z wytycznymi.
            • Kontrola jakości i efektywności zajęć praktycznych.
          3. Współpraca z pracodawcami:

• Organizacja i koordynacja współpracy z zakładami pracy, w których odbywają się praktyki.
            • Ustalanie warunków umów dotyczących praktyk zawodowych.
          4. Zarządzanie dokumentacją:

• Prowadzenie ewidencji uczniów uczestniczących w praktykach.
            • Odpowiedzialność za dokumentację związaną z ocenianiem i zaliczaniem praktyk.
          5. Szkolenie i wsparcie dla nauczycieli:

• Wsparcie merytoryczne dla nauczycieli prowadzących zajęcia praktyczne.
            • Organizowanie szkoleń i warsztatów podnoszących kwalifikacje kadry pedagogicznej.
          6. Bezpieczeństwo i higiena pracy:

• Zapewnienie, że zajęcia praktyczne odbywają się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.
            • Przeprowadzanie szkoleń BHP dla uczniów przed rozpoczęciem praktyk.
          7. Ewaluacja i raportowanie:

• Ocena wyników kształcenia praktycznego i przygotowywanie raportów na temat jego efektywności.
            • Sugerowanie zmian i ulepszeń w programie kształcenia praktycznego.
          8. Kontakt z uczniami i rodzicami:

• Informowanie uczniów i ich rodziców o przebiegu praktyk oraz wymogach z nimi związanych.
            • Rozwiązywanie problemów i konfliktów związanych z praktykami zawodowymi.