• Galeria zdalna

• 19.03.2021
        • Pokazujemy wspaniałe prace naszych uczniów, które powstały w trakcie nauki zdalnej w ramach przygotowań do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego MIKROKOSMOS.

Tym samym pragniemy zapoczątkować działanie Galerii ZDALNEJ, w której pokazywać będziemy twórczość naszych uczniów z czasu pandemii, kiedy lekcje odbywają się  ONLINE,  co nie przeszkadza w intensywnej pracy artystycznej, kreatywności i fantazji, ale także  w doskonaleniu umiejętności technicznych. Również teraz nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach i zdobywają w nich laury.

W czasie normalnych zajęć szkolnych efekty pracy można zobaczyć na bieżąco w hallu, na korytarzach i w pracowniach plastycznych.

Teraz nasze wystawy będziemy pokazywać na stronie szkoły w naszej Galerii. Zapraszamy

Zespół nauczycieli plastyków

• Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

• 17.03.2021
        • Szanowni Państwo

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej jest wojewódzką, samorządową jednostką organizacyjną, która w ramach powierzonych jej zadań zajmuje się koordynacją rozwoju ekonomii społecznej na Mazowszu. Pełni także rolę rzecznika tego ważnego - ze społecznego punktu widzenia - obszaru, dbając o jego rozwój oraz zapobiegając negatywnym zjawiskom społecznym, w tym - wykluczeniu społecznemu.

Jednym z naszych priorytetów jest popularyzacja wiedzy o ekonomii solidarnej wśród dzieci i młodzieży szkół ponadpodstawowych, tak aby poszerzać ich horyzonty i kształtować postawy prospołeczne.

Miło nam poinformować, że ruszyliśmy z nową kampanią społeczną "Ekonomia społeczna nie wyklucza". Przez trzy tygodnie, poczynając od 8 do 28 marca br., na profilu Mazowieckiej Ekonomii Społecznej na FB - głosami przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej działających na Mazowszu, będziemy mówić dlaczego ekonomia społeczna nie wyklucza. Wspierają nas w tym nasi ambasadorzy - znani aktorzy: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki oraz Jowita Budnik.

Czy byliby Państwo skłonni udostępnić link do naszego spotu reklamowego umieszczonego na profilu Mazowieckiej Ekonomi Społecznej https://www.facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu albo też wstawić go bezpośrednio na swojej stronie internetowej/na profilu Facebook?

Osoby do kontaktu:

Luiza Burba, e-mail: luiza.burba@mcps.com.pl, tel: 22 376 85 63  wew. 563

Agnieszka Pajda, e-mail: agnieszka.pajda@mcps.com.pl, tel: 22 376 85 63  wew. 563

Zachęcamy do odwiedzenia stron:

Z poważaniem

Agnieszka PajdaWydział Ekonomii SpołecznejMazowieckie Centrum Polityki Społecznejul. Grzybowska 80/8200-844 Warszawatel. 22 376 85 63http://mcps.com.pl

• POMOC PSYCHOLOGICZNA

• 11.03.2021
        • Zapraszamy do uczestnictwa w 3. edycji GRUPY PSYCHOEDUKACYJNO-ROZWOJOWEJ dla Młodych. Wspólnie pójdziemy drogą rozwoju, poznania siebie i wsparcia w trudnych sytuacjach, które nas spotykają. Będziemy uczyć się doświadczania trudnych emocji i nazywania ich oraz rozpoznawania swoich potrzeb. Zapraszamy do wspierania swjej asertywności, umiejętności budowania relacji, radzenia sobie ze stresem i budowania poczucia własnej wartości.

Chcesz lepiej poznać siebie? Czujesz się zagubiony, samotny? Twoje zachowania mogą być ryzykowne?Zastanawiasz się czy nadużywasz jakichś substancji bądź zachowań? Brak Ci poczucia wpływu, czy kontroli?Myślisz, że coś jest nie tak?

Jeśli masz trudności z nawiązywaniem kontaktu, poczucie oddzielenia. Jeśli masz wrażenie, że dużo czasu spędzasz bezproduktywnie, bez sensu, przed ekranem lub monitorem i trudno Ci w kontaktach "oko w oko". Jeśli pijesz sporo alkoholu, palisz marihuanę, zażywasz inne substancje. Jeśli negatywnie odbierasz siebie - myślisz nieciekawe rzeczy na swój temat.Jesteś ze środowiska (rodziny) gdzie nadużywało się alkoholu lub innych substancji.

JEST TO GRUPA DLA CIEBIE

Uczestnictwo jest darmowe, spotkania będą się odbywały w trybie cotygodniowym, od marca do grudnia 2021.

Będziemy mówić o: asertywności i poczuciu osobistej wartości, niezależności, wartościach i przynależności, budowaniu kontaktów i relacji, mechanizmach uzależnienia i współuzależnienia, uczuciach i potrzebach, radzeniu sobie ze stresem.

Grupa będzie prowadzona w oparciu o zasady Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, wiedzę na temat schematów przystosowawczych, mechanizmów obronnych, uzależnień i współuzależnień.

Konsultacje odbywają się on line spotkania początkowo także będą się odbywać on line, z czasem, zależnie od obostrzeń, będziemy się spotykać w IPiN przy ul. Sobieskiego 9.

Instytut Psychiatrii i Neurologii, ul. Sobieskiego 9

25.03.21, godz. 17.00-20.00