• MY FAVOURITE EASTER DISH RECIPE

• 21.04.2020 14:57
        • Wyniki Konkursu: MY FAVOURITE EASTER DISH RECIPE
          Zwycięzcami Konkursu Kulinarnego w jęz. angielskim: MY FAVOURITE EASTER DISH RECIPE zostali:

GORAN MEREDITH z kl. 1TR oraz KARINA JUNOT-KIERSZNIEWSKA z kl. 1B LO

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Zadanie uczestników konkursu polegało na nakręceniu krótkiego filmu kulinarnego - max. 6. minutowy o ulubionej potrawie wielkanocnej, który będzie zawierał:
          - imię i nazwisko autora lub autorów - jedno danie może przygotować kilka osób (max. 4 osoby),
          - nazwę potrawy,
          - składniki,
          - sposób wykonania tego dania,
          - efekt końcowy, czyli gotowe danie przygotowane przez uczestnika lub uczestników konkursu.

W nagraniu posługujemy się wyłącznie jęz. angielskim używając słownictwa i zwrotów typowych dla gastronomii.

Zachęcamy do obejrzenia zwycięskich prac:
          -Goran Meredith

-Karina Junot- Kierszniewska

Aneta Kornet, organizator konkursu
        • "W przestrzeni sztuki i reklamy"

• 09.02.2020 19:45
        • ,,W przestrzeni sztuki i reklamy" to dewiza piątkowej wycieczki klasy 1 TR, która  wspólnie z wychowawcą, Kingą Łukaszewską i nauczycielem przedmiotu Podstawy reklamy, Oskarem, Halkiewem miała okazję szlakiem Traktu Królewskiego oraz Starówki, zwiedzać wybrane dzieła sztuki architektonicznej oraz odczytywać współczesne koncepty reklamy ,,zakodowane" w ramach kreatywnych wystaw sklepowych.
          Uczniowie  mieli okazje poznać historię warszawskiej starówki oraz podziwiać architekturę świątyń i pałaców. Pan Oskar wraz z Panią Kingą opowiadali o typach sztuki oraz formach współczesnej reklamy, oglądając i omawiając wraz z uczniami, wybrane warszawskie wystawy sklepowe. Całość wycieczki zwieńczyło grupowe zadanie wykonane przez uczniów, którego celem było zinterpretowanie przekazu wybranych wystaw sklepowych oraz uzyskanie przy tym pozytywnej oceny.
          Zapraszamy do galerii zdjęć!
        • Debata "Ratujmy naszą planetę"

• 29.01.2020 08:12

• W dniu 28 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego odbyła się debata, będąca częścią  projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli Kilińskiego pod hasłem „Ratujmy naszą planetę”. Uczestnikami spotkania byli:

prof. dr hab. Marek Lewandowski  - Instytut Geofizyki PAN,

mgr Paweł Chyc – Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej, Uniwersytet Adama Mickiewicza                  w Poznaniu

Marta Grzybowska – Ekspertka ds. Zrównoważonej Gospodarki, Fundacja WWF Polska,

Marta Klimkiewicz – Rzeczniczka Prasowa Fundacji ClientEarthPrawnicy dla Ziemi,

Paweł Wojciechowski –  Wydział Komunikacji i Organizacji Biura Gospodarki Odpadami   Komunalnymi w Urzędzie m.st. Warszawy,

Piotr Maślak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wykładowca akademicki, trener wystąpień publicznych,

Jan Dąbrowski – Przewodniczący Komisji Środowiska Młodzieżowej Rady Dzielnicy Żoliborz.

W debacie uczestniczyła także młodzież reprezentująca inne szkoły żoliborskie.

Było to wyjątkowe spotkanie, szczególnie ze względu na panelistów reprezentujących bardzo różne środowiska. Profesor Marek Lewandowski poruszył temat historii zmian koncentracji atmosferycznego CO2 w geologicznej skali czasu i jego roli w kształtowaniu klimatu na Ziemi. Pan Paweł Chyc opowiadał o sposobach rozumienia przyrody w kulturach rdzennych na przykładzie Amazonii oraz  o tym, czego moglibyśmy nauczyć od Indian z Amazonii, a co pomogłoby nam chronić naszą przyrodę. Pani Marta Klimkiewicz przybliżyła problem konfliktu pomiędzy ochroną przyrody a rozwojem gospodarczym, z kolei pani Marta Grzybowska podała praktyczne wskazówki do świadomej konsumpcji, zwracając uwagę na racjonalne gospodarowanie odpadami. Do tego tematu nawiązał również pan Paweł Wojciechowski, który przedstawił działania podejmowane przez Urząd m.st. Warszawy w zakresie ochrony środowiska. Młodzież reprezentował Johnny Dąbrowski, który zachęcał swoich rówieśników, aby promowali styl życia bez plastiku.

Liczymy na to, że dzięki takim spotkaniom integrującym lokalne środowiska szkolne zwiększy się poziom świadomości i wiedzy ekologicznej wśród młodzieży oraz  pojawią się inne inicjatywy, które będą mobilizować uczniów do większej aktywności prośrodowiskowej na terenie szkoły, osiedla, dzielnicy, kraju.

Agnieszka Meksuła

Nauczyciel ZS nr 31 im. J. Kilińskiego