Zespół Szkół Nr 31

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych


SZTANDAR KILIŃSKIEGO NA POWĄZKACH NA NARODOWYM DNIU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH Z UDZIAŁEM PREMIERA
W czwartek 1 marca o godz.12.00 na Powązkach uczestniczyliśmy z pocztami sztandarowymi naszej szkoły w uroczystościach  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na spotkaniu był obecny szef rządu Mateusz Morawiecki, który  złożył kwiaty przy Panteonie - Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych na tzw. Łączce. Podczas uroczystości przy Panteonie Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się w asyście Honorowej Wojska Polskiego, odegrano hymn narodowy, odczytano wiersz Zbigniewa Herberta Przesłanie Pana Cogito, a głos zabrali  m.in. przedstawiciele rodzin żołnierzy podziemia niepodległościowego, w tym Krzysztof Bukowski, syn Edmunda Bukowskiego, żołnierza AK zamordowanego w więzieniu na ul. Rakowieckiej i pogrzebanego na Łączce. Przeczytano też fragmenty wzruszającego listu  pisanego w celi śmierci przez  ppłka Łukasza Cieplińskiego straconego 1 marca 1951 przez  funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa do kilkuletniego syna.
PS. Po uroczystościach nasze dziewczyny czyli Maja i Julka uścisnęły dzielnie rękę premiera Morawieckiego, który podszedł do zgromadzonych uczestników uroczystości.

W niedzielę 04.03. na godzinę 12.00 wybieramy się również z naszym sztandarem na Powązki n a zaproszenie burmistrza Żoliborza, aby uczcić pamięć rotmistrza Pileckiego.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego
    ul. A. Felińskiego 13
    01-513 Warszawa
  • 228390041

Galeria zdjęć