• Żonkile pamięci

• 13.04.2018 12:22
      • Ognisko Artystyczne "Nowolipie" zaprasza uczniów warszawskich szkół w
        wieku od 6 do 20 lat do udziału w konkursie plastycznym pt. „Żonkile pamięci" zorganizowanym z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Na prace czekamy do 19 kwietnia 2018
        Informacje u E. Jarzombkowskiej
        Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie na stronie:
        www.nowolipki.edu.pl/zonkile-pamieci

Kilka słów o konkursie:

W rocznicę powstania w getcie warszawskim pragniemy przywołać pamięć o heroizmie bohaterów tamtych dni. Proponowany przez nas konkurs jest okazją do przypomnienia tragicznych wydarzeń wiosny 1943 roku i próbą wyrażenia naszego współczucia, szacunku i hołdu.

Żonkil jest motywem przewodnim konkursu. Zachęcamy do plastycznych przygód z formą i kolorem, do artystycznych interpretacji zaproponowanego motywu, ale także do obszerniejszych wypowiedzi artystycznych, związanych z tematyką konkursu z uwzględnieniem motywu żonkila. Praca plastyczna może być propozycją na plakat, ilustracją, projektem muralu, kompozycją zmierzającą w kierunku abstrakcji.