Dnia 31 maja odbył się konkurs matematyczny dla klas I i II.
Do rywalizacji stanęły 3 - osobowe zespoły z klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 1tor i 1topa. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać: łamigłówkę „zapałki”, kwadrat magiczny, wirówkę cyfrową, sudoku, domino matematyczne, krzyżówkę, złożoną z matematycznych pojęć
oraz ułożyć z kolorowych figur cztery obrazki, tzw. tangramy. Na koniec zespoły odpowiadały na pytania eksperta. Po podliczeniu punktów wybrano zwycięzcę.
I miejsce zajęła klasa 1 topa,
uzyskując 154 punkty, reprezentowana przez zespół w składzie:
Łucja Pielaszkiewicz Natan Stachura Daniel Rojek
II miejsce zajęła klasa 1 tor,
uzyskując 122 punkty, reprezentowana przez zespół w składzie:
Bruno Nowicki Julia Brosowska Sofiia Baka
III miejsce zajęła klasa 2c,
uzyskując 100 punktów, reprezentowana przez zespół w składzie:
Hanna Fusiara Julia Rydel Klaudiusz Osman
Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego. Wszystkim zespołom dziękuję za udział.
Gratuluję zwycięzcom!
Organizator konkursu
Beata Zadrożny
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Słuchacze!
Już od dwóch tygodni funkcjonujemy wszyscy w ciężkiej rzeczywistości strajku oświaty. Jest to trudny dla nas wszystkich czas i wierzcie, że nie było nam łatwo podjąć decyzji o przystąpieniu do protestu. Mamy pełną świadomość wynikających z tego trudności.
Rozumiemy Wasze obawy związane z realizacją programów nauczania, klasyfikacją klas maturalnych i zagrożeniem terminowego przeprowadzenia matur. Możemy Was zapewnić, że Wasze dobro było, jest i będzie dla nas bardzo ważne. Mamy jednak świadomość, że nasz strajk nie jest spowodowany jedynie kwestiami płacowymi, ale walką o godność naszego zawodu i lepszą przyszłość polskiej edukacji. Obecnie średnia wieku w zawodzie nauczyciela przekracza pięćdziesiąt lat; niebawem obecne pokolenie nauczycieli odejdzie na emeryturę, a ich następcy wybiorą ten zawód o ile otrzymają godziwe wynagrodzenie za swoją dobrą pracę. O tym jacy będą przyszli nauczyciele, jaka będzie jakość nauczania zależeć będzie w dużej mierze od wysokości ich zarobków. Pamiętajcie, że to Wasze dzieci trafią do szkół, w których oni będą uczyć. O to właśnie walczymy!
Jesteśmy uczestnikami dziejącej się historii – nie było tak wielkiego protestu nauczycieli po 1989 roku.
Liczymy, że zrozumiecie motywy naszych działań! Prosimy Was o cierpliwość i wsparcie.
W tym trudnym czasie chcielibyśmy przekazać Wam serdeczne życzenia zdrowych, miłych i mimo wszystko spokojnych świąt Wielkiej Nocy.
Strajkujący nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Nr 31
Dnia 23 01.2019 roku na terenie szkoły (na parterze) odbył się Mobilny Młodzieżowy Kiermasz Pracy zorganizowany przez koordynatora doradztwa zawodowego przy współpracy z Młodzieżowym Biurem Pacy. Młodzież otrzymała oferty pracy na weekendy i ferie zimowe, broszury, ulotki i informacje o działalności biur na terenie Warszawy.
O godzinie 11:11 w naszej szkole zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. Hymn odśpiewają uczniowie i nauczyciele w ramach ogólnopolskiej akcji „Razem dla Niepodległej”.
Nasza szkoła pamięta o wszystkich bohaterach, którzy walczyli o wolność naszego kraju.
15.10.2018r. uczniowie klas 1tor, 1toptor zwiedzali oraz brali udział w warsztatach w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej - ważnego i wyjątkowego projektu wystawienniczego, powstałego z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.
Wystawa w nowoczesny, zaadresowany do szerokiego grona odbiorców sposób, opowiada o historii ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki oraz przedstawia sukcesy polskiej myśli technicznej i technologicznej.
W dniu 24.09.2018r. w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości odbyły się warsztaty "Trzy kroki do wyboru zawodu, czyli co dalej po maturze"
Kiliński W TEATRZE
Już tradycją naszej szkoły stało się uczestniczenie społeczności szkolnej- uczniów, rodziców, dyrekcji i nauczycieli w spektaklach baletowych i operowych Teatru Wielkiego. W tegorocznym repertuarze znajduje się kilka pozycji, które uczniowie starszych klas już znają. Biorąc jednak pod uwagę ich spektakularność, proponujemy po raz kolejny legendarne już przedstawienie Madame Butterfly (opera), niezwykle ciekawy inscenizacyjnie i przepiękny muzycznie Czarodziejski flet( opera) W.A. Mozarta, w nowatorski a jednocześnie wzruszający sposób ukazaną operę narodową Straszny dwór Stanisława Moniuszki czy tragiczna i przejmującą Carmen (opera).
Nowości w tegorocznym sezonie stanowią: I przejdą deszcze (balet)- nawiązanie do twórczości K.K. Baczyńskiego, Nasz Chopin(balet) koncert na dwa fortepiany upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzymy także grane już w ubiegłych latach, ale przez nas jeszcze nieodkryte, Umarłe miasto(opera) i Damę Kameliową (balet).
Zapraszamy do przepięknej Sali Moniuszki Was, drodzy Uczniowie, Waszych Rodziców i Przyjaciół. Uczyńmy z tych spotkań nie tylko święto sztuki, ale i możliwość pogłębienia relacji z najbliższymi osobami.
Terminarz i ceny biletów (uwzględniona 30% zniżka dla grup):
I przejdą deszcze - 24.10.2018 (środa), godz.19.00
Nasz Chopin- 21.11.2018(środa), godz. 19.00
Madame Butterfly- 5.12.2018 (środa), godz.19.00
Dama Kameliowa (tylko dla dorosłych)- 31.01.2019(czwartek), godz.19.00
Carmen- 19.03.2019(wtorek), godz.19.00, 32 zł
Umarłe miasto- 26.03.2019, godz.19.00
Straszny dwór- 14.05.2019, godz.19.00
Cena biletu: 77 zł, Carmen 32 zł
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność wpłat.
Pieniądze na bilety należy składać u Anny Wodzyńskiej- sala 208 w nieprzekraczalnym terminie do 27 września!
Zaprzaszam serdecznie
Anna Wodzyńska - nauczycielka języka polskiego
Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ,,Twoje Dane - Twoja Sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.
Koordynator szkolny: Kinga Łukaszewska
Kolejne lata realizacji Programu oraz fakt, że cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem wśród placówek oświatowych dowodzą, jak bardzo jest on potrzebny. Dlatego ta, zapoczątkowana w 2009 r. inicjatywa edukacyjna, będzie kontynuowana również i w roku szkolnym 2018/2019.