• Konkurs humanistyczny - biblioteka szkolna

• 07.06.2022 09:13
        • WYNIKI KONKURSU HUMANISTYCZNEGO

W konkursie humanistycznym, który odbył sie 24 maja największą ilość punktów zdobyły i tym samym zajęły:

1 miejsce: Zofia Kasprowiak kl.1D1
          2 miejsce: Malwina Kania kl.1B1
          3 miejsce: Wiktoria Matryba kl.1B1

Gratuluję Ewa Żaczek
          Dla uczniów klas pierwszych biblioteka organizuje konkurs, który dotyczyć będzie ogólnej wiedzy z literatury, kultury i języka polskiego. Aby przystąpić do konkursu wystarczy mieć ogólną wiedzę z tych dziedzin. Zatem spróbujcie ją sprawdzić dla własnej ciekawości. Konkurs zaplanowano na 24 maja na szóstej godzinie lekcyjnej. Dokładniejszych informacji na temat konkursu udziela Ewa Żaczek- organizatorka konkursu (biblioteka szkolna)
          Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.
          Ewa Żaczek
        • Dzień Fair Trade

• 16.05.2022 07:22
        • W piątek 13 maja odbył się w naszej szkole Dzień Fair Trade.

Co to jest Sprawiedliwy Handel?

To partnerstwo handlowe, oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Przyczynia się do zrównoważonego rozwoju przez oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochronę praw marginalizowanych producentów i pracowników najemnych, szczególnie w krajach Południa.

Smutne fakty

1. Pracownik plantacji kawy zarabia 0,5 USD dziennie, czyli około 100 USD rocznie.
          2. Z każdej filiżanki kawy, którą wypijasz w restauracji, producent otrzymuje jedynie 5-25 groszy.
          3. Pracownicy plantacji kawy, herbaty i kakao nie są w stanie utrzymać i wykształcić swoich dzieci ani zapewnić im opieki lekarskiej.

Można inaczej!

1. Uczciwa cena za produkty
          2. Sprawiedliwe płace i odpowiednie warunki socjalne
          3. Przejrzystość, uczciwość i szacunek w relacjach handlowych

Młodzież naszej szkoły propagowała idee FT podczas zorganizowanego pikniku oraz turnieju Fair Trade Football Chalenge.  Obie imprezy cieszyły się dużym zaangażowaniem, co widać na  zamieszczonych zdjęciach.  Były wypieki, herbata, kawa, a nawet kakao na ciepło Nie zabrakło też ciekawych pomysłów na dekorację stoisk! Duże emocje towarzyszyły podczas turnieju piłki. Dziewczyny! Jesteście super!

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali  się w przygotowanie imprezy

DLA LUDZI, DLA PLANETY !

• MISTERIUM PASCHALNE 2022 - WOJNA NA UKRAINIE

• 14.04.2022 08:42
        • W ostatnim dniu lekcji przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie nasze szkoły wzięli udział  w spektaklu  pt. "Misterium Paschalne" tradycyjnie już  przygotowywanym przez ich koleżanki i kolegów, który w tym roku poświęcony był dramatowi wojny na Ukrainie.